| aida_7516 a întrebat:

Buna am 18 ani si inca mai sunt virgina pentru ca mi-e frica imi puteti spune ce sa fac...multumesc

27 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu te stresa ca mai este timp, ce daca altele si-au inceput viata sexuala devreme? Trebuie sa te gandesti bine ce faci, cu cine o faci, daca ai gasit pers potrivita care sa fie alaturi de tine si sa te iubeasca sincer, sa fie o rel serioasa...trebuie sa gandesti matur cand vine vb de asta, ca nu e chiar asa simplu, pentru ca asta implica mai multe, protectia de asemenea e importanta, frica nu ai dc sa ai, dar nu e nimic rau ca esti inca virgina, felicitari ca te-ai pastrat pana acum...

| Flav a răspuns:

Unde stai, s-o rezolvam, am tratamente speciale pentru. frica.

nony
| nony a răspuns:

Iti e frica de o bucatica mica de carne? rolling on the floor. of of.ai auzit vreodata ca a murit vreo femeie de la putzá?
Nu doare rau, doar sa te incingi bine inaintewinking
Si uite asa a mai disparut si o virgina.:-

| SweetCandy a răspuns:

Sa astepti persoana in care o sa ai incredere pentru a i te daruiesti in totalitate!
durerea depinde de organismul tau si de dorinte de a face pasul astabig grin

| Pho3nix a răspuns:

Totul vine de la sine.

| xibalba a răspuns:

Pai e simplu in cazul tau. Momentan nu ai gasit persoana potrivita cu care sa incepi viata sexuala, si de aia privesti sexul ca pe un lucru mai multe tehnic. Nu e chiar asa. Cand o sa ai incredere completa in cel de langa tine, cand va exista iubire reciproca si mai ales dorinta, o sa vezi ca frica va disparea in totalitate aproape, va ramane doar frica de ceva nou, pe care toti o avem cand incercam ceva ce nu am mai facut. Cand iubesti nu are de ce sa iti fie frica, pentru ca increderea in cel de langa tine te va coplesi si veti face amandoi ca prima data sa ramana o amintire frumoasa. Oricum ar fi, nu uita de protectie cand va veni momentul. Bafta!

| EUSIATIT a răspuns:

Felicitari nu este o rusine pentru asta pregateste te f bine daca doresti sa faci ceva. este un moment unic si trebuie sa ti ramina o amintire placuta nu o face asa doar din curiozitate

| emi a răspuns:

Frica de ce? Nu, nu trebuie sa-ti fie frica.
Puneti alta intrebare :ai pe cineva? esti pregatita? persoana in cauza te merita? vrei doar o aventura? etc...De astea DA, trebuie sa-ti fie frica.

| selef a răspuns:

Fa sex si ai rezolvat problema.

| rebelutza4u a răspuns:

Nu te stresa ai tot timpul din lume sa o faci trebuie sa gasesti persoana potrivita so iubesti si la randul lui sa te iubeasca si el atunci o sa vezi ca nu iti va fi frica.Ai grija ce baiat alegi prima data si nu uita de protectie e f important...sa fi iubita!big grin

| dianka_4861 a răspuns:

De ce trebuie sa iti fie frica...totul va fi k. cel mai bine sa faci treaba asta cu candva cu cine vei face toata viata cu cineva care sa te merite... bun venit in clubul virginelor si eu sunt virgina...asa ca bv te resptct in ziua de azi e greu sa fii virginala anii tai laughing

| stefytm a răspuns:

Totul o sa vina de la sine! stai relax nu te grabi...stii cum se zice graba strica treaba

| optimista_5827 a răspuns:

Felicitari.ai tot respectul meu. JOs palaria... vb alora de la protv
sigur nu ai gasit persoana potrivita. cando vei gasi vei sti ce trebuie sa faci. e un lucru care se invata pe propria piele, nu din sfaturi. oricum banuiesc ca teorie stii si tu big grin. nu intra in panica...cand va fi...va fi :*

| Haydee a răspuns:

...in noaptea nuntii e mai romantic sa iti pierzi virginitatealove struck

| c0rn3l1uss a răspuns:

Uita-te la filmu` 18 year old virgintongue

| koxatu a răspuns:

Momentul oporun va veni in curandbig grin

| pia a răspuns:

Sfaraiacul parca ai fi strabunica, nu mai suntem in anul 80 suntem in 2009 ...Ca-ti ani ai? 65? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga mea nu are rost sa faci asa mult caz si sa te stresezi prea mult pentru prima data, eu am facut-o la 15 ani si nu regret pentru ca a fost super, truie doar sa gasesti persoana potrivita, sau care pe tine te atrage si sa nu te stresezi ca e ceva normal la varsta ta tongue ai grija doar la protectie... pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii fara grija caci vei sti ce ai de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastrazate cinstita pana la capat.maritate virgina si vei avea multe satisfactii daca cel cu care te casatoresti te va iubi cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SIncer eu nu inteleg baietii care ii spun unei fete: cum ai stat virgina pana acum. fa`o mai repede si etc etc. De ce nu va ganditi un pic si voi la ce simte o fata? happy Dar vpo va ganditi doar la voi si sa prindeti cat mai multe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu ai de ce să stai stresată.
Este problema ta când vrei să o faci: mai exact atunci când ai să fii pregătită fizic şi emoţional şi cu un bărbat pe care îl iubeşti, te respectă pentru cea ce eşti.
Nu ai treabă de ce spune gura lumii, este oricum slobodă.
Toate la timpul lor.
Pentru citit: www.seximus.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arde-te cat poti... viata e scurta. macar placere sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m0am casatorit la 25 de ani, virgina. Se merita! Asteapta persoana iubita, care va fi sotul tau si atunci va veti exprima dragostea la nivel fizic. Pina atunci invata sa iubesti la nivel emotional si spiritual!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fecioria e o comoara ce trebuie oferita celui/celei "ales/e" la locul si momentul potrivit... asa ca "vreau sa incerc ceva nou, nu mai pot, vreau, te vreau, eu fac ce vreau cu mine si nu-mi pasa", fara a tine cont de consecinte, e o prostie de zile mari... nu te juca sa nu ajungi sa regreti pana la urma (regretul va veni sigur si va lovi exact atunci cand nici nu te poti astepta) - stiu asta din experienta

| Joker_5934 a răspuns:

Hmm...is dosponibil daca vreitonguehee hee

| cristian_1934 a răspuns:

E foarte bine ca ai 18 si esti virgina... ce ma mira la tine este felul cum te ai exprimat: ''si inca mai sunt virgina''...acel ''inca'' trebuie sa dispara...esti abia la inceput nicidecum nu e tarziu... tu de la ce varsta crezi ca ar fi fost bine sa iti pierzi virginitatea? si la ce iti foloseste sa o pierzi daca cel cu care te ai culcat nu va sta mult timp cu tine si te va face sa suferi? baietii in general iti vor spune sa faci sex sau te vor critica cum de pana acum nu ai facut-o insa asta e vrajeala lor ca sa iti bage in cap sa o faci si sa te impinga catre acolo cat mai repede cu putinta insa nu te grabi caci la voi altfel sta treaba decat la barbati...pastreaza-te pura pentru cine te merita cu adevarat si nu te mai lasa condusa de cei care incearca decat sa te manipuleze si sa te introduca in lumea lor murdara...