| Christine23 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt intr-o relatie de 3 ani jumate, toate bune si frumoase, desigur ca in orice relatie mai exista si certuri, dar trecem peste tot impreuna si totusi cateodata ma intreb daca oare asta e ceea ce vreau eu. Acum 2 saptamani am venit in vacanta la mama (in alta tara) si am mers intr-o zi la ea la serviciu, unde s-a si intamplat ceea ce mi-a dat planurile peste cap si nu mai stiu ce sa fac. Am vazut fugitiv un barbat inalt,frumos,ingrijit si plus la asta dupa cum am aflat mai tarziu si milionar. Mama mi-a zis ca acesta e seful ei,fapt care m-a mirat,adica mi-l imaginam eu putin altfel... Am mai fost o zi si iar am avut, sa zic asa, norocul sa-l vad,pentru ca el rar se arata pe acolo. El i-a spus mamei ca sunt frumoasa si mai nu stiu ce acolo... A doua zi a sunat o colega de lucru mai apropiata de el sa-i zica mamei ca el vrea sa se vada cu mine,dupa care peste inca o zi a sunat-o si mama lui pe mama si i-a zis ca are intentii serioase,ca ii plac tare si ca ar vrea sa-i acord o sansa,doar sa iesim si sa vorbim. Daca ar fi sa decid cu inima,sigur ca as iesi, doar si mie mi-a placut de la prima vedere, numai ca problema este ca el are peste 40 de ani. Nu a fost niciodata casatorit,dupa cum spune mama sa el asteapta o fata tinara,frumoasa si desteapta. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa gresesc nici in fata iubitului meu. dar nici nu vreau sa pierd asa o ocazie,daca intr-adevar se leaga ceva serios, plus la asta ca e si cu bani. Offf nu mai stiu ce sa fac, i-am zis ca ma mai gandesc sad Ajutati-ma va rog. Ceva sfaturi cred ca ma vor ajuta sa imi aduc gandurile in ordine si sa stiu si eu poate ce e mai bine in viata asta.

11 răspunsuri:
| Cristina45 a răspuns:

Am fost si eu in locul tau, bine putin altfel situatia, si sincer iti zic nu da cu picioru la 3 ani de relatie, doar pentru ca ala are bani...bine frate are bani dar are si 40 si ceva de ani, vrei sa stai cu tataia in pat? chiar daca nu arata asa, dar totusi, stai cu tinerelu tau smug, si traitiva iubirea, bani se fac nu-i problema...winking acum tu decizi cei mai bine pentru tine dar sunt sigura ca numai eu ci si alte persoane o sa iti zica sa ramai cu iubitul tau cu care ai 3 ani big grin iti urez multa bafta si sper ca te-am ajutat catusi de putin >big grin

| Cristiann25 a răspuns:

Mda asa sunteti toate.Niciodata n-am aratat la o femeie ca am bani tocmai din cauza asta!

| Mytsaa a răspuns (pentru Cristiann25):

Cati bani ai?puppy dog eyes

Ai multi?smug

| Cristiann25 a răspuns (pentru Mytsaa):

Bai prietene nu conteaza asta.Nu trebuie sa stea o fata cu tine pentru bani asa ca dupa cum ziceam de sus nu le arat niciodata ca am bani etc.Succes.

| Mytsaa a răspuns (pentru Cristiann25):

Glumeam, faceam aluzie la materialistewinking

| WildDream a răspuns:

Deci banii castiga in fata iubirii...Trist.
Ai accepta unu care putea sa-ti fie tata doar pentru ca are bani, esti dispusa sa dai cu picioru la 3 ani jumate de relatie?
Ala ce crezi ca place la tine? Corpul ca mai mult nu stie despre tine si cum o sa apara una mai buna (si sigur sunt destule) pe tine o sa te trimita inapoi la mamica.
Ce fel de barbat e ala care are intantii serioase dupa ce doar te-a vazut de 2 ori, sa fim seriosi, e un scamator.

| Arkhasas a răspuns:

N-ai nevoie de sfaturi, poţi greşi şi singură.

| Constantin112 a răspuns:

Un proverb zice ca niciodata sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.
Categoric nu adica pe bune acum tu ai fost cu un baiat 3 ani si jumatate ( app.4 ) daca baiatul ala nu te iubea nu cred ca statea-ti atata timp impreuna.
Tu faci o mare greseala acum cum a spus si WildDream la tine ii place doar corpul si sti de ce? hai sa ne gandim un pic asa :

Deci omu are 40 de ani ai spus tu peste 40 chiar, are cati bani vrea el ( odata ce are bani multi crede-ma nu ii mai pasa de nevasta plateste servitori si etc il doare undeva de nevasta asa te duci cu el stati maxim o luna, doua te culci cu el ceea ce de fapt asta vrea de la tine si peste o saptamana dupa ce te-ai culcat cu el incepe sa gaseasca motive de cearta si etc si intr-un final va despartiti. ( Stiu ca am doar 17 ani si ca sunt mic pe langa tine dar sa stii ca si eu iubesc o fata si m-a refuzat nici nu sti cat m-a durut si cat o sa ma doara chestia asta in viitor pentru ca eu o iubesc dar ea nu si-a dat seama de asta. )
Infine eu ti-am spus zii mamei tale sa te lase in pace cu seful ei, tu iubeste persoana care te accepta asa cum esti nu persoana care ii place corpul tau.
Tu pe viitor daca esti fata desteapta ( ceea ce la varsta ta sunt sigur ca esti ) poti sa te angajezi si sa ai banii tai nu sa astepti la unu ca bani sa iti dea bani cand vrea el.

| cllaudDia a răspuns:

Daca dai cu picioru la o relatie de 3 ani jumate pentru un om despre care nu stii prea multe in afara de faptul ca are bani si 40 de ani,din punctul meu de vedere o sa faci o mare prostie pe care o vrei regreta toata viata. Gandeste-te ca pe cel cu care esti acum il sti si cu bune si cu rele, si deja dupa atata timp il sti suficient de bine cum reactioneaza in orice situatie. In schimb pe celalalt nu stii nimic despre el, cum reactioneaza in diferite situatii, cum se poarta cu o femeie de langa el sau alte chestii. Si totusi pune-ti o intrebare: De ce daca arata asa bine si e asa bogat, pana la 40 de ani nu si-a intemeiat o familie?

| EleSimoo a răspuns:

N-are rost sa ma complic cu sfaturi...
Vei ceda tentiei apoi iti vei da seama ca nu totul e asa roz cum pare. Cel mai probabil tipul se va plictisi, totul se va termina iar tu te vei intoarce cu coada intre picioare la iubit. Iar el, daca e prost, te iarta.
Inca ceva, tipul are 40 de ani si nu are familie? Asta ar trebui sa iti dea de gandit.

| Mytsaa a răspuns:

Cum poti sa renunti la iubire pentru bani?happy Daca el te iubeste(cica)bine, dar daca tu nu il iubesti si te"combini"cu el pentru bani o sa traiesti asa toata viata cu cineva pe care nu-l iubesti? Cel mai bine in viata este sa iubesti si prin puterea iubirii sa luptati impreuna ca, cuplu, sa va faceti un viitor, nu sa astepti totul de-a gata si sa fii o materialista.