| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 22 de ani si am un ciclul neregula ultima oara mi/a venit la 33 de zile dupa care am facut sex neprotejat sunt riscuri de. a ramane insarcinata? multumesc

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

DAAAA normal! In primul rand ca ai facut sex neprotejat si exista sanse sa ramai insarcinata si dupa 5 zile de la terminarea menstruatiei iar in al doilea rand ciclul tau nu este regulat deci nu stii cand ai perioada de ovulatie.Ca sa fi mai sigura iti poti face un test de sarcina care are rezultat dupa aproximativ 2 saptamani de la contactul sexual.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, riscul sa ramai insarcinata este DUBLU!
Pe deoparte, facand sex neprotejat, pe celalalta parte ca, avand ciclul neregulat nu poti sa-ti calculezi perioada cand poti ramane insarcinata!
Pt reglarea ciclului apeleaza la un medic ginecolog!
Iti va prescrie un tratament hormonal bazat pe anti-conceptionale si astfel si riscul de a ramane gravida se reduce ff mult.

| oooooooo a răspuns:

Avand in vedere ca nu ai c m regulat si ai facut sex neprotejat ar trebui sa iti faci acum si un test de sarcina pentru ca riscul de a fi ramas insarcinata este foarte mare.

auran
| auran a răspuns:

Daca nu te-ai protejat exista riscul de a fi ramas.
Dar, exista si posibilitatea sa-ti intarzie avand un ciclu neregulat. Oricum ai mare grija cu un astfel de ciclu pentru ca nu sunt valabile nici metoda calendarului nici cea a temperaturii.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da imi pare rau pentru u