| anonim_4396 a întrebat:

Am 22 de ani si de o lună aproape am lesinat si am ajuns la urgente. Mi-am facut analizele. Toate mi-au iesit bune. Medicii de la Smurd mi-au trimis la psihiatrie si psiholog. Am fost mi-a dat medicul psihiatru medicamte si m-a trimis la psiholog. Am fost si am facut ceva teste si o sa le discutăm data viitoare. Dar nu stiu ce se intampla cu mine. Imi vine mereu sa plâng, simt ca singura situație din care am sa scap este sa plec de acasă. Nu stiu ce sa fac. Vorbesc cu un băiat dar nu stiu ce e si acolo. Jur ca nu mai stiu ce sa fac. La munca simt asa o presiune. simt ca singura situație e sa scap sa fug de acasă.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Clar trebuie să mergi cât mai repede la un psiholog - asta nu înseamnă că ești nebună sau mai știu eu cum - dimpotrivă. Dar oamenii ajung uneori în impasuri pe care nu le pot depăși singuri, fără ajutorul unui specialist; în cazul tău e vorba despre un psiholog. (Nu psihiatru!)

| cristimihailov a răspuns:

Dar care este motivul real pentru care iti vine sa pleci de acasa?

Dar cel pentru care te simti depresiva?

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Simt asa o presiune, simt ca nu sunt apreciată îndeajuns. Sunt sătulă de toate.

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu definesti problema... cum ai putea sa aflii raspunsul?

Deci simti o presiune. Poti sa fii mai exacta te rog?

| Claudiu_Macesanu_1982 a răspuns:

Buna Evag ma numesc Claudiu sant cam tot an aceasta situatie numai ca eu am depasit din aceste momente grele ale vietii si singuratati asta e cea mai grea parte din viata noastra, ati scriu sa lupti chiar de nu maiai putere iau de cate ori cazi de la anceput, sant singur si chiar as dori sa ne anpartasim din necazurile noastre pentru a ne mai usura sufletele da-mi acept pe pagina mea Macesanu Claudiu am o poza antrun tricou rosu langa o masina an spatele unei vile.