| DanielKun616 a întrebat:

Bună am 23 de ani, am salariu minim şi sunt single, dar sunt loial şi onest, unde aş putea găsi o fată loială care să nu fie pe interes şi care să îşi dorească o relație serioasă cu unu ca mine?
Întreb pentru că nu ştiu unde să mai caut, am încercat dating apps, am comentat la postările fetelor care zic că-s urâte şi nedorite, şi tot degeaba, nu ştiu unde să mai caut sau pe cine să mai întreb, poate cineva să-mi dea un sfat sau dacă e vreo fată loială pe aici să îşi dorească o relație cu unu ca mine? Nu-mi pasă dacă are sau nu forme, tot ce caut e loialitate că forme se găsesc la orice pas

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La biserica ai cautat?
Acolo merg toate fetele si femeile care sunt oneste, cu salarii minime, sau fara munca, in speranta sa gaseasca si ele un barbat, cistit, onest, loial si muncitor.

| DanielKun616 explică (pentru Violleta2022):

No offense dar la biserică am văzut mai mult bunicuțe decât fete tinere

| Violleta2022 a răspuns (pentru DanielKun616):

Du-te duminica de duminica si le vei vedea.

| TimberWolf a răspuns:

''dar sunt loial şi onest'' Pai asta e problema, astea sunt calitati de care nu interesaza nici-o femeie.
La 23 de ani sa zici ca ai calitati de gen loial si onest esti respins din start, mai ales in vremurile astea.
Uita-te la bombardieri au bemveu, stau in garsoniere cu chirie si mananca pateu dar au gagici si ce gagici...
Reteta reusitei: iti iei o tigaie de bemveu mana a 9-a nu conteaza, strangi bani sa te imbraci din cap pana in picioare in nike si adidas, iti faci provizii de salam si pateu sa ai ce manca, daca stai cu parintii te muti intr-o garsoniera pe undeva, si aia e.
Vezi, ideea e sa pari bogat daca nu estiwinking

| DanielKun616 explică (pentru TimberWolf):

Alea care vor bombardieri cu BMW-uri sunt doar pe interes, eu am specificat că eu caut o fată loială care să nu fie pe interes

| Cinic a răspuns (pentru DanielKun616):

Majoritatea sunt pe interes prietene! Unele vor doar barbati frumosi si doatati. Asta inseamna dragostea pentru ele. Altele vor ca tu sa ai casa si masina si salriu bun si sa le intretii, dar ele sa nu iti ofere nimic, nu stiu nici macar sa prajeasca un ou. Altele te vor sa fii catelusul lor. Ele sa se ducs in club si in vacante cu fetele si tu sa fii acolo doar pentru sprijin emotional si validare. Cand le paraseste aia care doar le F., tu sa-i oferi sprijin si un umar pe care se planga. In spatele fiecarai relatii se afla un interes.

| Cinic a răspuns (pentru TimberWolf):

Din pacate la prima vedere, raspunsul tau pare doar o gluma. Trist este ca gluma ta de fapt este un adevar, un adevar trist...

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

Mereu am fost cinic si am spus adevarul sub forma de sarcasm.

| TimberWolf a răspuns (pentru DanielKun616):

Toate sunt pe interes si ele nu au nici-o calitate, rar cate una care chiar are calitati! Nu ai de unde alege, eu mereu am sfatuit pe cine nu doreste sa se ancoreze in mocirla asta de prosti numita societate sa isi ia catel! succes!

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

Toate au pretentii dar ele nu valoreaza doi bani! unghii de un metru pe post de desfacatoare de conserve, basini cat cuprinde, pe telefon toata ziua, mai toate urasc barbatii din ce am observat, au o oarecare ura interioara, eu peste tot pe unde am lucrat femeile nu ma saluta dar se holbeaza insistent la mine, le surprind mereu laughing. Evident de ce, n-are rost sa intram in detalii.
Pe vremea cand barbatii le bateau si jigneau rar auzeai una sa se planga, acum cand nu mai e asa, toti sunt naspa, toti sun nu stiu cum, nu sunt buni, nu sunt suficienti laughing))

| Cinic a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu toate urasc barbatii, in cazul meu alea mai maritate un pic ma cam " iubesc" laughing eu am observat ca femeile singure la 30+ si 40+ urasc barbatii. Femeile care au iubiti sau sunt casatorite nu ne urasc. Eu in afara de clubul vrajitoareleor ma inteleg bine cu toate fetele. In apararea mea, cu clubul vrajitoarelor nu se intelege nimeni, nici macar alte fete laughing

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

Pai da, alea care sunt luate si nu au alte optiuni ar vrea si o friptura de miel ca sunt satule de mici de dedulesti, dar alea care sunt singure tot spera ca o sa vina printul pe yacht sa le salveze.

| Cinic a răspuns (pentru TimberWolf):

Pai si de ce nu pot fii ok si singure? Eu sunt singur de 2 ani dar nu urasc femeile. Inteleg ca fiecare barbat si fiecare femeie are norocul/ sansa lui. No joke, cum ti-am spus despre tipa care sta cu piticul... este educata frate si se comporta politicos cu toata lumea. In schimb clubul vrajitoarelor au tot timpul chef de cearta si se tot vaita la alte femei ca ele sunt singure si ca toti barbatii sunt niste porci...

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

Pai sunt barbati naspa si femei naspa, sunt femei misto si barbati misto dar evident ca daca ele isi aleg barbatii dupa anumite standarde normal ca se vor alege cu barbati naspa!
La barbati nu e asa din pacate, un barbat nu poate sa aleaga decat una din cele care au ramas sau singur, deci, trage tu concluziile.

| Cinic a răspuns:

Problema la tine este ca tu cauti loialitate. Iti este usor sa iti faci o iubita, doar ca tu o vrei " loiala". Este ca si cum vrei lamborghini cu consum de 3L la 100'a de km. Oricum esti tanar si ai toata viata in fata, personal cred ca cea mai buna varsta pentru un barbat de a-si gasi o partenera stabila, este la 30 de ani. Pt ca atunci ai cel mai mare pool din care poti sa alegi. Iti merge si cu alea de 20 si cu alea de 40. Si in plus acumulezi experienta de viata. Desigur asta nu iti va garanta loialitate! Eu am fost inselat dupa 3 ani de o copila de 22. Dar nu ai ce sa faci pentru ca este imposibil sa fii pachetul complet. Este vorba si despre noroc. Pana atunci f*#te tot ce prinzi. Ia'le la rand! Grase si slabe, inalte si pitice, cu 8 clase sau cu masterat.Ca asa fac si ele cu noi. Si nu iti mai pune valoarea in salariul pe care il castigi.

| Kiran a răspuns:

Ai inteles lucrurile eronat si exprimi niste lucruri ce sunt luate drept ofensive.

1. Lucrurile tale fizice (bani, venit, locuinta, etc) alaturi de caracterul tau (comportament, limbaj, fizicul, etc) nu conteaza atat timp cat le poti evita intr-un prim contact cu respectiva fata.
Arata-i doar ce este necesar, nu tot ce esti tu pentru ca nu va mai gasi ceva interesant dupa ce va citi cateva "pagini" despre tine.

2. Loialitate? Cu toti stim ca exista oameni de sute de ori mai buni decat noi, deci pe partea asta trebuie sa oferi ceva in schimb, unele devin asa numite "materialiste", altele gasesc altceva s-a.m.d

3. Serios? Forme la orice pas? Ce crezi ca va spune o femeie cand aude asta? "Uite ce baiat care nu se uita la forme, el vrea doar o fata ce sa il iubeasca si sa traiasca pe mottoul linistea colibei tale conteaza."

Calmeaza-te, incearca sa te uiti in jur si nu fi extremist, "X vrea bmw si unu cu 200 kg muschi", nu este nimeni obligat sa iti raspunda pozitiv la ceea ce simti sau vrei tu.

Iar pana la urma, tu incerci sa cauti mobila pentru o casa ce are doar fundatia. la prima ploaie iti vei distruge mobila si vei ramane si cu fundatia alterata, lucreaza mai mult la tine, nu fi arogant in privinta femeilor pentru ca nici unii barbati nu stau bine la capitolul "seriozitate" si cu siguranta, dupa ceva timp o sa intelegi ce incerc sa iti explic mai sus, nu visa. Succes!

| Corinaioana55 a răspuns:

De unde ești?

| DanielKun616 explică (pentru Corinaioana55):

Stau pe lângă Piteşti în Județul Argeş

| Corinaioana55 a răspuns (pentru DanielKun616):

Dă-mi contul tău de insta sau Facebook?