| marramiarita a întrebat:

Am aproape 16 ani si sunt impreuna cu un baiat de 5 luni pe care ii iubesc mult si vrem sa ramanem impreuna si nu e vorba ca ma simt fortata, dar am vorbit amandoi si eu nu stiu ce sa fac, adica sunt inca virgina si nu stiu daca e bine sa incep vita sexuala acum.Nu stiu ce sa fac si imi e teama ca mama isi va da seama, ce sa fac? E prea devreme?

Răspuns Câştigător
| Andrea_6536 a răspuns:

Problema aceasta o am si eu sigh si nu stiu ce sa fac. Dar iti pot da cateva sfaturi. Daca vrei sa-ti incepi viata sexuala nu conteaza cand o faci, la ce varsta, important este sa te protejezi sa nu apara ceva nedorit si sa te simti pregatita sa faci asta. Sa nu te forteze nimeni atunci cand simti u ca va fiwinking. Cat despre mama.nu ar trebui sa tie pentru ca nu ti-ar da voie, si te-ar tine mai din scurt mai putina libertate. Acum faci ce crezi de cuviinta happy :*

9 răspunsuri:
| nikol_8225 a răspuns:

Daaaaaaa e mult prea devreme.adica de abia ai 16 ani...mai ai rabdare.

| foxi a răspuns:

Da,e prea devreme!

| florin_4207 a răspuns:

Nu conteaza neaparat varsta asigurate ca baiatu nu vrea sa ramaneti impreuna doar ca sa... ma intelegi si apoi sa te lase s-a intamplat de foart multe ori ca un baiat sa convinga fata sa faca sex/dragoste apoi sa o lase. Daca incepi asigurate ca el foloseste protectie sau daca nu exista niste pastile de care a auzit toata lumea. Daca va iubiti eu zic ca totul e ok poti incepe viata sexuala cand doresti tu acum peste 2 luni peste 2ani cand simti ca esti pregatita atunci e momentul perfect

| Dianné a răspuns:

Gandeste-te ca va fi o placere de moment, doar nu te-o lua de sotie de la 16 ani. Eu daca as fi in locul tau, mi-as vedea de treaba, si as mai astepta 2 ani! Cam devreme...inca esti copil, nu ai crescut destul de mult, probabil nici nu te-ai documentat, ce boli pot aparea, organismul tau este inca in crestere, si plus de asta, poate mai tarziu, iubitului tau adevarat te vei darui, " curata "hee hee. Iti dai seama ce satisfactie va avea, iar faza cu " il iubesc mult ", asta spunem toti, daca il iubesti, vrei sa faci sex cu el de la 16 ani, sa iti pierzi virginitatea? Faci cum vrei, dar parerea mea, este ca ar trebui sa mai astepti.
Buh-bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, bravo ca esti virgina! Nu te lua dupa panaramele care posteaza intrebari stupide pe-aici cum ca vor sa se f_ de la 14 ani! Nu prea e bine, incepe-o pe la 17 ani si jumatate. Ca doar stii de cancerul de col uterin, nu? Iar baiatul acela, daca te iubeste si pretuieste, te va astepta.

| silviu2011_1523 a răspuns:

Daca vrea sa se desparta de tine atunci fal sa te doreasca tot mai mul
Daca nu sti cum sa faci asta iti zic eu fal dacanu gelos sau fa ce crezi tu
Dar nu sari pe el ca in filme din cauza ca va crede ca esti prea rapida
MULT SUCES!

| MeMyself a răspuns:

Daca tu nu esti absolut sigura ca vrei sa urmezi acest pas NU O FACE! Mai tz poti regreta...iar daca el te iubeste cu adevarat te va intelegewinking! poate ar fi mai bine sa mai astepti si sa te mai gandesti.happy
Succes!happy

| nimiiiiiic a răspuns:

Fata mea cine te alearga de la spate? mai ai de mancat o paine pana a-ti incepe viata sexuala de acum.Sunt de seama cu tine...si dupa cum vezi am o alta gandire. Si eu am primul iubit. termenul "te iubesc "e relativ.nu mai pune la suflet totul, adic si eu il iubesc de mooorbig grin.dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma culc cu el. BAFTAbig hug

S>>O

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este prea devreme pentru tine. Trebuie sa intelegi ca inceperea vietii sexuale atat de devreme iti va aduce un risc de cancer de col uterin de 9-10 ori mai mare decat daca ti-ai incepe viata sexuala la 17 ani si jumatate. In plus, cu mama ta trebuie sa vorbesti inainte, fiindca imediat dupa aceea va trebui sa te insoteasca la ginecolog. Riscul de cancer de col pe care il vei avea te va obliga sa te duci la ginecolog la intervale regulate de maxim 6 luni (toata viata).