| Andreea911 a întrebat:

Am auzit ca atunci cand o faci prima data nu e neaparat nevoie de prezervativ, e adevarat?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai auzit greșit.
Prezervativul te protejează de sarcină și boli cu transmitere sexuală.
Atunci când o faci prima data pe lângă prezervativ se poate folosi și un lubrifiant pe bază de apă (nu distruge rezistența prezervativului) pentru o ușoară penetrare.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minciuna prezervativul e necesar de fiecare data si il lasi doar atunci cand stii ca prietenul tau e de incredere avand un timp indelungat de relatie.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
E mai fals ca niciodată. Întotdeauna vei avea nevoie de prezervativ. Nu contează că e prima dată, sau e a o suta oară - dacă există contact, există şi posibilitatea de a rămâne însărcinată.

| CoquineNoire a răspuns:

Daca ai neaparat nevoie de un plod, nu e neaparat nevoie de prezervativ.

| ascovit a răspuns:

SA nu crezi asta!

| Neimportant a răspuns:

Bună!
Dacă vrei să fii mămica atunci nu-l folosi.
Baftă!

| Chrisstine a răspuns:

Oiiii:OOOO
Ba e nevoierolling on the floor
Ramai dreami insarcinatarolling on the floor

Care a fost bou de ti-a zis asta?laughing

| Lorenada a răspuns:

Nu este nevoie neaparat de prezervativ, dar mai bine prima data sa-l folosesti deoarece cu el nu o sa fie asa dureros deoarece el are o substanta pe el uleioasa care ajuta la o alunecare usoara...

| HotChoclate a răspuns:

Am mai auzit varianta asta.nu stiu de unde o tot scoate-ti thinking P.S:tipa de la care am auzit prima data asta a mers pe aceiasi premiza si acum are un baietel laughing

| albrosie a răspuns:

Gresit

| NoNameGirl a răspuns:

In primul rand, prezervativul il folosesti pentru a nu lua boli si a nu ramane insarcinata. Nu este o regula cand trebuie neaparat sa-l iei.
In al doilea rand, ca sa iti raspund la intrebarea ta, prezervativul il poti folosi sau nu, nu este o regula. Chiar daca o faci prima data sau a nu stiu cata oara, il poti folosi sau nu, e alegerea ta.
Dar...
Eu te sfatuiesc sa folosesti pentru a preveni o sarcina nedorita sau transmiterea unor boli.

| 0ffliner a răspuns:

Nuprea,pai depinde ce varsta ai big grin daca esti mai mic de 11 ani pai dai bataie rolling on the floor daca esti adolescent numai decat, daca doresti copil poti sa faci ce vrei.

| Andreea911 explică:

SUNTETI CULMEA! Intrebam doarrr! Nu inteleg de ce nu puteti raspunde scurt si la obiect, cine are nevoie de critici?!