| lovingamy a întrebat:

Am avut multe discutii cu fetele pe tema "dimensiunea penisului" laughing. Unele au spus ca o vor mare, de la 20 cm in sus, unele au fost multumite cu 14-17 cm, desi am punctat ca dimensiunea e irelevanta.O dimensiune exacta nu poti determina, avand in vedere diferitele grade de excitatie, cel mai mult poti aproxima prin diferite masuratori, iar experienta e cea care is spune cuvantul. Unele s-au plans ca e prea mare si ca doare, altele ca e mica si n-o simt, diferite situatii. Am discutat si cu prietenii mei, baieti, iar unii sunt chiar suparati pentru ca sunt prea dotati, pentru ca unele fete nu ii accepta, iar altii ca nu stiu meserie si dau vina pe dimensiune. As vrea niste pareri sincere din partea fetelor, in special adolescentelor, dar si cele trecute de 20 de ani ce au relatii stabile, sau nu... desi a fost discutat intens acest subiect aici pe TPU, la refuz chiar. Vreau sa stiu, pentru voi cat de mult conteaza marimea, cat dragostea, cat stiinta in ale sexului.

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Buna. Spun ca dimensiunea nu conteaza asa de mult cand iubesti foarte mult. Dragostea e primul lucru care conteza intr-o relatie apoi celelalte. Degeaba ai marimea pe care ti-o doresti daca nu il placi sau iubesti.

9 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

E vreo frustrare in tine cumva? se par ca da. Daca tot cauti N raspunsuri pe tema asta. inseamna ca ai o buba, mai precis o lipsa sau un complex de inferioritate in legatura cu sculele, pardon, penisurile.

Ce iti trebuie atatea raspunsuri? scrii o carte ceva? daca sa mai pus intrebarea de N ori, de ce nu le cauti pe fieare si vezi acolo raspunsuri. Sau vrei raspunsuri de la femei de 40 de ani care au avut relatii in adevaratu sens? Pacat, nu vei gasi din astea aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea care vor de la 20 cm in sus pun pariu ca nu au vazut un penis in realitate si traiesc din iluzii si fantezii

Răspuns utilizator avertizat
| Thextruexme a răspuns:

Am mai zis-o si o sa o mai zic pe aici :
Ai o problema O_o'
Nu inteleg de ce esti asa de disperata.
Si cu ce te ajuta pe tine ce marime prefera altii? laughing)
Eu zic sa iti gasesti alt scop in viata.

| lovingamy explică:

Ca sa raspund mai jos. 1. Da incerc sa fac o carte in adevaratul sens al cuvantului 2. Da vreau si de la femei de 40 de ani 3. Pt Mihai Viteazu, chiar asa mi-au raspuns si am si notat 4. Port discutii despre sex, ma documentez pentru carte de la diferite persoane, cu diferite personalitati si experienta de viata.

| Miky1 a răspuns:

Asta e vrajeala..am intalnit femei care o facusera inainte cu o seara cu unul (vai c pl mare avea.) si cand o faci cu ea-au au nu mai pot.Sigur depinde si cum dai cu ea.Degeaba e mare

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Vezi sa nu devina o obsesie pentru tine treaba asta laughing