| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

am avut o intamplare ciudata...eu am 14 ani si n-am mai avut un iubit pana acum. Din cauza ca mi se stricase calculatorul, mama chemase un baiat ca sa il repare...eu nu il cunisteam deloc, i-am luat id, am vorbit cu el...si i-am vazut hi5...cand a venit sal repare, s-a dat la mine...la sf, cand l-am condus sa plece mi-a cerut sal sarut(si in casa mi-a cerut). dar nu i l-am oferit, pierduse si tramvaiul si tot nu i l-am dat... el a plecat suparat...eu il mai sunasem... dupa 2 saptamana l-am mai vazut... l-am sarutat... dar avea prietene, din cauza ca daca il sarutam nu isi mai facea.eu am pierdut. puteam sa fiu cu un super baiat, dar am vrut sa fiu `` v i r g i na la sarut si la flirt... a trecut 1 luna si 2 saptamana, tot il mai plac... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ghidcumparator a răspuns:

In primul rand sa vedem de ce zici tu ca este super baiat:este frumos?, este inteligent?, este bun in a repara calculatoare? ...sunt niste calitati, nimic de zis.
... Dar venise la tine cu o treaba pentru care probabil ca mama ta l-a si platit. Faptul ca a incercat sa te sarute atat de repede mi se pare ca este neserios, este un tip care alearga dupa distractie, cum vede o fata draguta este gata sa o si sarute, probabil ca o prietenie cu el nu ar merge... el este in faza de explorare si cunoastere, nu doreste o prietena, isi doreste mai multe prietene.
A fost insistent, asa sunt unii baieti, depinde de educatia fiecaruia. Probabil ca te-a socat cu siguranta lui si cu insistenta lui, dar el a mai procedat asa si acum cunoaste exact cum reactioneaza fetele la insistentele lui.
Deci ce placi la el? poate senzatia primului sarut? ...immm daca era un tip de calitate merita, el nu te merita pe tine, tu esti o persoana speciala care gandeste si isi face probleme, isi pune probleme, uite ne-ai intrebat si pe noi, esti curajoasa si vrei un sfat care sa te ajute sa mergi la fel de drept si mai departe.
Prietenul adevarat va veni exact asa cum ti-l vei imagina tu, un baiat cu multa rabdare si care iti respecta dorintele, nu insista pe saruturi si alte chestii.
Iti doresc sa te linistesti si sa judeci lucrurile incercand sa te detasezi de problema, adica din lateral, fara sa te implici afectiv.
Mult succes si numai clipe ADEVARATE de fericire!

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

. Sarutul, ce minunatie! Studii recente il definesc ca esential in aprecierea celuilalt, chimic, relational, adica daca si cum te. si cum te strange in brate, etc... Esti f. tanara... Ai citit vreo carte despre relatiile dintre sexe? Daca nu, fugi si ia-ti "lectii particulare" a lui dr. Cristian Andrei, cel de la fost-9595, si-sau, "Tot ce ai vrut sa stii despre sex" de dr. David Reuben. Acolo ai sa gasesti cam tot ce trebuie sa stii in domeniu, ca sa-ti fie bine! Daca nu, oricand poti sa ne scrii, suntem aici, gata sa te ajutam! Revenind, nu stiu cat esti de atrgatoare, erai data cu vreau parfum fain, si de aia l-ai atrs, sau asa e el, incearca la tot pasul?, ramane sa descoperi tu, dar nu "te arunca", ca sa nu suferi! Sunt, din pacate multi baieti pusi pe cucerit si experimentat cat mai mult, si atunci, incearca la tot pasul! Ai grija!, "grabeste-te incet!"... In struieste-te mereu, fa-ti prieteni de incredere, fii curata, ingrijita si atenta, si Succes! Mai scrie-ne! psiho

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, din pacate acel baiat din ceea ce ai relatat tu voia sa te sarute, e normal ca baietii sa incerce dar daca tu nu ai cedat ai facut bine.Parerea mea este ca daca ai stat pina la anii astia linistita mai poti astepta sa gasesti iubirea visurilor tale si nu dispera ea va veni cu siguranta, important este sa ai rabdare, toate la randul lor.Incearca sa uiti de el si gindeste-te ca ai o viata inainte, aia nu a fost singura ta sansa sa intalnesti un baiat viata merge inainte si va veni ziua in care vei intalni ceea ce ai dorit.Succes.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu te necaji! Vor fi si altii! happy

| LuS[z] a răspuns:

Daca tot ce vroia de la tine era un sarut n-are rost sa te mai gandesti la el.

| leluc a răspuns:

Esti atat de tanara. Nu te gandi la asta acum. Traieste-ti copilaria...alearga pe campii, joaca-te cat mai mult, traieste-ti copilaria, n-o murdari de pe acum. Ai atata timp sa te lasi dezamagita, sa te indragostesti, sa saruti, sa suferi. Nu incepe acum.

| ♣ Ma®®yE [;x] explică:

Multumesc pentru sfaturi, am aflat niste lamuriri

| gege a răspuns:

Incearca sa nu suferi si sa suspini...pentru ca la varsta asta te inseli, pentru tine baiatu ala e un capriciu si pana la urma daca el chiar te place, renunta la alte fete pentru tine! baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io cred ca daca tii cu adevarat la el trebuie sa il cauti. daca nu. lasa-l in pace...eu zic sa-l cauti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sansa ai ratatlaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi cer scuze dar pe acest baiat il cred NESERIOS dar poate este un tip care crede in iubire de la prima vedere, eu cred ca ar trebui sa uiti de el ca el sunt o multime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neserios...parerea mea...sau vroia doar sa-si bata joc de u, daca il interesa te contacta el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa pareea mea cred ca acel baiat dorea de la tine doar sarutul si nimic mai mult (ma refer la ceva serios) nu fi descurajata ca sunt foarte multi baieti frumosi, doar urmeaza sa ii cunosti. tu abia ai 14 ani dar pina la 20 ai timp, si profita de copilarie ca va trece timpul si iti va parea rau ca ai inceput sa te intilnesti cu baietii de la o virsta frageda, pot sa-ti spun doar sa te distrezi si sa nu eai inca nimic in serios ca la aceasta virsta totul inca este fraged ghiar daca ti se pare ceva durabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te cmbini cu el daca iti place de el de ce nu