| care a întrebat:

Am avut o relatie de 7 luni. Eu cu baiatul respectiv ne cunoastem de multa vreme. Relatia noastra a fost atat de speciala incat am simtit ca in loc de 7 luni au trecut 3 ani, incat am facut atatea lucruri impreuna cum ar fi sex normal si oral. Pe moment am crezut ca ne va tine, aveam multa incredere in noi, altfel nu faceam asa ceva. Chiar aveam certuri dese mie nu mi-au dat de banuit. Aceste certuri au stricat totul. Sunt despartita de el de 2 zile. Nu stiu sincer daca ne vom impaca sau nu, deocamdata nu ne-am dat nici un semn. Vreau sa intreb un singur lucru. Daca nu va fi sa ma mai impac cu el mi-am pus in gand sa nu mai am nici o relatie pana la una serioasa si la o varsta mult mai mare, de exemplu 18-19 sau chiar 20 de ani. Oare daca ii voi spune viitorului iubit ca am facut sex oral fostului va fi bine? Daca nu ii voi spune, ma voi simti vinovata... Chiar vreau sa stiu o parere de baiat, cam ce ati face voi daca ati avea o asemena iubita. Vreau sa mentionez ca inainte sa fiu cu el nici nu ma gandeam la sex, el a fost primul.

3 răspunsuri:
| Neuronul a răspuns:

Sexul oral într-o relaţie serioasă, nu este o ruşine!
Viitorul tău prieten nu ar avea de ce să te respingă pentru că ai făcut sex oral cu fostul prieten.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca esti inca foarte tanara si nu stii ca intro relatie adevarata sexul are o foarte mare importanta in vederea intretinerii unei armonii de cuplu. Orice alt nou prieten si ulterior iubit va dori sa faceti dragoste/sex precum si alte/toate fanteziile sexuale posibile, fara sa isi puna intrebarea daca si in ce mod te-ai iubit in relatia avuta inaintea lui. Ar fi cea mai mare prostie sa te autopedepsesti prin abstinenta.De asemenea in nici un caz nu ai vreun motiv sa te simti vinovata pentru cele petrecute, deoarece le-ai facut cu iubitul tau. Parerea mea, ca ne-ai cerut parerea, este sa-ti regasesti fericirea alaturi de cineva care te accepta asa cum esti si mai ales fara sa-ti puna vreo intrebare referitoare la trecutul tau.

| andreiul78 a răspuns:

In primul rand nue ok faza cu sa nu iti mai faci nici un iubit. Daca iti place de un baiat si simti ca vrei sa fii cu el atunci arata-i si lui asta si succes in relatie, asa e cel mai bine.
In al doilea rand, nu e ok faza cu sa varbesti despre fostul, cu actualul. Incearca sa eviti subiectele astea. Daca aduce el in discutie atunci nu te place destul. Unui baiat care te place, niciodata nu o sa il intereseze daca ai facut pana atunci sex oral sau nu, sau daca ai facut sex cu fostul sau din asstea. Deci, evita subiectele. Nu stiu daca sa ii spui sau nu ca ai facut sex oral (daca chiar e seper curios) pentru ca nu stiu ce caracter are. Poate sa fie de acord, poate nu, depinde de caracterul sau,
Bafta, si incearca sa treci cat mai repede de situatia in care esti acum pentru ca nu o sa rezolvi mare chestie.