| Marielaana a întrebat:

.am avut o relatie de un an de zile cu un baiat, ne-am despartit pe parcursul anului odata timp de 2 luni insa ne-am împăcat din nou,relatia nu a mers nici de data aceasta bă chiar a fost plină de certuri, acum ne-am despartit din nou si eu am fost de acord cu decizia lui..insa deși ma lasat de 2 ori si sa întors inapoi acum vrea sa rămânem prieteni...nu stiu exact ce dorește, stiu ca inca are sentimente penteu mine insa eu nu stiu exact ce simt pentru el...ce sa fac? e o decizie buna sa rămânem prieteni? va rog sa ma ajutați cu niște sfaturi

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca puteti ramane prieteni, asa cum procedeaza de obicei doua persoane civilizate. Probabil ca el va incerca sa obtina ceva "mai mult" insa ar fi indicat sa nu depasiti limitele impuse de o simpla prietenie sau de comun acord o eventuala prietenie cu/fara obligatii. Sanatate!

2 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Da normal ca puteti ramane prieteni atata timp cat te respecta si se poarta frumos.

| neutrino a răspuns:

Relatia innodata nu face nici doi bani. Continuarea prieteniei voastre, in sensul de amicitie, nu este deloc rea, dar putini sunt capabili de asa ceva.