| AdelaDiana a întrebat:

am cazut intr-o mare dilema... m-am indragostit de cel mai bun prieten ink de vara trecuta, el stia dar ma ignora mereu.Cu vreo luna in urma la disco ma invitat de multe ori la dans am petrecut mult timp impreuna.Doar ca niciodata nu mi-a spus ca ma iubeste sau ceva de genul.Cu toate ca eu stiu ca ma iubeste, doar aseara a spus:Eu tin la tine, si nici nu vreau sa te uit, indiferent de alegerea ta eu voi lupta...sint optimist. Ei bine va ginditi de ce el mi-a scris acest mesaje.Pentru ca fostul meu prieten pe care l-am iubit enorm, mi-a propus sa ne impaca, am fost cu el 2 ani, un an am stat despartiti nu vorbeam deloc, am suferit mult din cauza lui.Acum s-a maturizat mult si mi-a spus ca eu pentru el sint unica, sint prima lui dragoste si nu ma poate uita.Ma face puisor, asa ca i-am spus celui mai bun prieten ca nu stiu ce sa fac pe cine sa aleg. Cel mai bun prieten al meu este cel mai dragut baiat pe care l-am vazut vreodata, nu l-am auzit niciodata sa faca vreo fata in cuvinte urite, se abtine mereu de certuri, doar ca intr-o zi era cuprins cu cea mai buna prietena, nu erau cuprinsi ca doi iubiti, dar si normal eram geloasa.Am impresia ca cea mai buna prietena a mea inseamna pentru el cineva mai mult ca mine. E timid.Niciodata nu mi-a spus ca ma iubeste, mi-a spus doar ca sint o fata speciala.Fostu meu prieten e dragut, dar e serios intotdeauna si mai are si tupeul sa se certe cu fetele. Dar avind in vedere ca el isi exprima clar sentimentele care le are pentru mine, nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Pai asculta-ti inima si alege-l pe cel care il placi mai mult. Eu spre exemplu l-as alege pe fostul.

1 răspuns:
| Foaredecolt a răspuns:

Eu l-as alege pe prietenul meu cel mai bun deoarece a fost langa mine tot timpul si m-a ajutat iar cand iubitul m-a parasit el ma acompaniat eu spun ca daca ai un prieten atat de bun precum am inteles eu sus asta inseamna ca trebuie sa il ti langa tine toata viata parerea mea este prietenul cel mai bun