| ralucaio a întrebat:

Buna,am cunoscut un baiat inainte de crAciun prin intermediul prietenului meu cel mai bun. Pana acum 1 saptamana vb in fiecare zi,ieseam aproape zilnic era super dragut, se dadea la mine (vb foarte frumos,mereu statea in preajma mea cand ieseam cu gasca,imi punea mana pe dupa talie,ma pupa pe obraz cand ne vedeam,ma ducea mereu acasa,mai statea cu mine inainte sa plec,mereu cand spuneam ca vreau sa ies se oferea primul, sa iasa cu mine etc) pana cand mi.a trimis un mesaj la care am uitat sa raspund si i-am raspuns in aceeasi zi dar seara. dupa ce i-am raspuns, la vreo 2 ore mi-a raspuns si el foarte sec.eu nu am mai zis nimic pentru ca nu mai aveam. Si de atunci se comporta foarte urat. Nu imi mai raspunde la mesaje,cand il sun imi da ocupat, nu am mai vorbit aproape deloc, nu am mai iesit... In schimb ceea ce mi se pare foarte ciudat este faptul ca aduce vorba despre mine zilnic atunci cand vorbeste cu prietena mea cea mai buna (se inteleg bine, ea este fosta prietenului lui cel mai bun, deci nu cred ca e faza de placut). Mereu cand ma vede sau imi vede masina ii da mesaj ca m-a vazut sau spune chestii care sa ma aminteasca si pe mine. Dar atunci cand prietena mea il intreaba daca e suparat ca nu i-am raspuns la mesaje sau daca e suparat pe mine el spune mereu ca oricum nu-i pasa ca nu ma place (eu am avut o scurta simpatie pentru el gen 2 sapt dar nu la nivelul de o relatie, ci mai mult ca prieteni buni). Ei i-a spus ca nu ii raspund la mesaje si ca de acum si el ma va trata la fel. Mi-a trimis intr-o seara un mesaj mai lung in care imi reprosa o chestie pe care eu am zis-o in gluma si bineinteles ca s-a legat si de aspectul asta ca nu i-am raspuns la mesajul ala imediat si dupa nu am mai zis nimic. Am incercat sa ii explic ca am uitat si sa-mi spuna de fapt ce are cu mine dar nu mi-a mai raspuns. Ce parere aveti? De ce a reactionat asa si s-a schimbat in felul asta? Mai ales ca e vorba de o schimbare de genul intr-o zi-2. Si daca tot spune ca nu ii pasa si nu-l interesez ca nu ma place atunci de ce aduce mereu vorba despre mine? Si s-a dat la mine si in ziua in care ne-am intalnit i-a zis prietenului meu cel mai bun ca arat foarte bine si sunt super draguta si de gasca? Vrea sa ascunda ceva sau pur si simplu isi bate joc?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu ultima varianta.

| Doub a răspuns:

Isi bate joc.

| minrest a răspuns:

Chestii din astea ca faptul ca ai uitat sa raspunzi la mesaj se pot intampla oricand, si atunci incepe balul. Un incident de cinci minute, o ruptura de sase luni. Se poarta asa frumos ca stie ce probleme are. Nu te baga, caci nu esti psihiatru. Buna seara.

| cristimihailov a răspuns:

Auzi? Iti este chiar atat de greu sa dai de el si sa vorbesti treaba asta fata in fata?

Clar si fara acuze/reprosuri/etc? Ci pur si simplu impersonal? Ca sa stii ce faci in continuare?

| ralucaio explică (pentru cristimihailov):

Am incerca sa dar nu imi raspunde la mesaje sau telefon. Si cand ma duc sa ma vad cu alti prieteni de la el din liceu afla mereu ca ma duc si evita zona

| cristimihailov a răspuns (pentru ralucaio):

Atunci da-l naiba. Da-i un mesaj in care ii spui toate astea si mergi pe calea ta. Nu mai pierde timpul aiurea agatata in nesiguranta.

Daca vroia cu adevarat sa stie... o facea. Macar raspundea. Ai nevoie de unul cu un comportament barbatesc nu de unul las pe care nu il mai prinzi cu lunile.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil te place si se simte ranit de indiferenta ta. Da dovada de maturitate si provoaca-l la o discutie in care sa ii pui lui toate aceste intrebari. Succes!winking