| anonim_4396 a întrebat:

am cunoscut un barbat acum multi ani (10 ani) mi-a jurat ca nu o sa ne despartim niciodata si asa a fost dar eu nu l-am crezut (el este insurat eu maritata) si acum sintem impreuna dupa atitea ani, eu nu am cerut nimic de la el, (eu pe vremea aceea eram nemaritata). Vreau sa intreb ce inseamna asta este dragoste sau doar obisnuinta? Ar trebui sa termin relatia cu el sau sa ma intilnesc in continuare cu el?

Răspuns Câştigător
| zuzuuu16 a răspuns:

Fa ce iti spune inima, dar fa odata! De atata timp te-ai gandit numai la tine, dar la sotul tau? Iti dai seama ca astfel de chestii nu te afecteaza doar pe tine. De ce sa inseli? De ce nu ai divortat daca simti ceva pentru altul? Daca ai si copii. e si mai complicat. Nu inteleg de ce ai lasat timpul sa treaca... Nu e vorba doar de viata ta, ci si a altora. Daca nu iti iubesti sotul cu adevarat (daca ai face-o, nu l-ai insela), lasa-l liber sa-si caute pe altcineva. Discuta cu celalalt barbat care ii face acelasi lucru sotiei sale. Luati o decizie care trebuia luata de mult: ori impreuna ori pe drumuri diferite. Nu continuati sa traiti in secret si in minciuna pentru ca nu sunteti singurii care vor avea de suferit cand va iesi adevarul la iveala, ci si familiile voastre. In inima ta stii daca e iubire sau nu. Daca da, spune-i si lui ca nu mai poti continua asa, daca nu, pune punct definitiv. Sper ca ti-am fost de ajutor. Ai grija ce faci. Te pup.

9 răspunsuri:
| N0NameForY0u a răspuns:

Stai..deci tu te cunosteai cu el de dinainte sa fi casatorita? Pai atunci daca erai cu el de ce naiba te-ai mai maritat? Si oricum n-ar mai trebui sa te intalnesti cu el...e mare pacat, asculta-ma.o sa regreti dupa iti zic eu care am trecut prin asta.

| foxsilver a răspuns:

Din ce ai scris se intelege ca fiecare aveti un alt partener de viata. Daca este asa, nu e tocmai simplu sa iei o hotarare, mai ales ca relatia voastra tine de 10 ani. Spui ca te-ai casatorit dupa ce l-ai cunoscut pe el.Ideal ar fi fost ca in acel moment sa rupi relatia de prietenie, caci nu cred ca nu ti-a afectat casnicia.
Cel mai bine ar fi sa-ti analizezi aceasta casnicie, cat de fericita sau nu, te simti cu sotul tau.Pentru ca la randul tau i-ai facut o"promisiune"acestuia din urma, iar constiinta ar trebui sa te oblige sa te gandesti mai intai la casnicia ta si la tot ce s-a investit in ea.
Nu pomenesti nimic despre existenta vreunui copil, caci si acesta este un element extrem de important.Sunt multi factori ce trebuiesc luati in calcul.
Recunosc ca nu pot sa-ti dau un sfat concret, si imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu esti obisnuita sa-ti inseli sotul sau cum?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor rolling on the floor
Nu ma, ala de i-a jurat dragoste vesnica e obisnuit sa-si insele (temporar) nevasta...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

poate ca se supara pe noi dar trebuie sa-si dea seama la ce scrie, ce sa intelegem de aici?
Vreau sa intreb ce inseamna asta este dragoste sau doar obisnuinta?
laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai cum adica... ce intelegem?!
Ea e rea de musca, el e bun de gura... rolling on the floor rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

doooooaaamne fer... eastra si-o juma de usa laughing

| 123456789_4016 a răspuns:

A fost primul meu barbat si am 2 copii si il iubesc ce sa fac?

| anonim_4396 explică (pentru 123456789_4016):

Ei, ce sa faci?! Culca-te cu el, sa iti linistesti hormonii... asta sa faci!
Ca daca ii ai nelinsititi, ai sa stai toata viata rozandu-ti unghiile.
Dar faptul ca tu esti maritata, el e insurat, si culmea, nu intre voi rolling on the floor zice multe despre "vesnicia dragostei dintai".
Apropo, daca nu-ti place de barbac-tu, divorteaza! Asa ar face orice femeie cu picioarele pe pamant, inainte sa-si caute consolari aiurea. Si daca ala te iubeste asa mult, o sa divorteze si el... daca nu, nu rolling on the floor rolling on the floor