| Alexandraroseda a întrebat:

Buna, am cunoscut un tip cu care am tot vorbit o perioada iar lucrurile au inceput sa fie tot mai frumoase intre noi. Am ajuns sa avem sentimente unul pentru celalalt, vorbeam non-stop, era totul foarte frumos. Uneori mai aveam diferite discutii in care fiecare vedea lucrurile diferit dar comunicam si ajungeam in punctul in care vedeam lucrurile in acelasi mod. Totul s-a terminat intr-o zi din vina mea, cand i-am spus ca mi se pare ca suntem mult prea diferiti si ca o sa ajungem pe viitor sa ne certam din cine stie ce lucruri marunte. Problema e ca acum dupa ce am stat m ai bine sa ma gandesc si dupa ce a trecut ceva timp de cand nu am mai vorbit, mi-am dat seama ca pe cat de diferiti eram pe atat de bine ne completam unul pe altul. Acum regret decizia pe care am luat-o si as face orice sa il aduc inapoi in viata mea. Am incercat sa vorbesc cu alti baieti si sa incerc sa il uit insa in fiecare baiat cu care vorbeam incercam sa il gasesc pe el si parca cu nici unul nu aveam acea sclipire in a vorbi cum o aveam cu el. As vrea sa ii spun tot ce simt pentru el insa nu cred ca l-ar mai interesa. Ma doare foarte tare situatia si nu stiu ce sa fac. Un sfat mi-ar fi de mare folos!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai ce sa faci, doar inveti din greselile facute si incerci sa nu le mi repeti niciodata in viata, ca sa nu ai aceleasi regrete.

Nu recomand sa-l cauti, fiindca nu va functiona o relatie odata rupta unde ei-ai spus ceea ce a-ai spus.

Viata merge inainte, trecutul NU se mai poate schimba, dar poti sa-ti traiesti prezentul si sa-ti fac planuri de viitor.

| Madaxo97 a răspuns:

Caută-l și spune-i ce simți, oricum nu mai ai nimic de pierdut. Oricum din ce spui, cred că și el simte același lucru, dar poate nu te mai bagă în seamă să nu te deranjeze, tu ai fost cea care a luat decizia să îl scoți din viața ta, deci e de datoria ta să faci primul pas spre împăcare.

| Alexandraroseda explică (pentru Madaxo97):

I-am scris zilele trecute, dar s-a comportat de parcă nici nu m-ar fi cunoscut și lucrul asta m-am durut și mai tare

| Madaxo97 a răspuns (pentru Alexandraroseda):

Au,nu-i bine. Înseamnă că s-a supărat rău, l-ai rănit și nu mai vrea să sufere din nou primindu-te în viața lui. Ai mai putea insista cu un ultim mesaj în care îi spui cât de mult regreți decizia luată și că dacă mai vrea vreodată să fiți prieteni, e liber să îți scrie când vrea el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Citind intrebarea ta imi dau seama cat de diferita este perceptia noastra asupra impactului pe care il avem fata de cineva vs cum e de fapt pentru cealalta persoana. Cred ca inainte de toate e foarte important sa stii sigur ce simti tu, pentru ca daca ma intrebi pe mine, nu cred ca iti dai seama ulterior ca vrei pe cineva ci daca chiar il vrei, nu ai nevoie sa-l refuzi si mai apoi sa-ti dai seama dupa un timp ca ai fi vrut sa incerci. Personal imi place sa ajut, sa-mi ofer timpul si priceperea cand vine vorba de oameni, iar de cele mai multe ori imi si iese. Asadar daca vrei sa vorbim despre asta mi-ar face placere.

| adam7 a răspuns:

Încearcă într-un moment potrivit să vorbești sincer cu el.
Spune-i ce simți ca vrei de la și ce poți oferi tu.
Comunicați ca e singura cale prin care oamenii se pot înțelege unul cu altul.
Să știi ca mulți vorbesc, dar puțini comunică sincer,
Relatii și oameni perfecți nu există, tocmai diferențele sunt cele ce ne unesc.