| Lauraflavia a întrebat:

Buna, am cunoscut un tip de curand, lucram in acelasi loc.Este casatorit si are copil nevasta lui il insala si el stie asta.La inceput vorbeam, se uita tot timpul dupa mine, imi tragea din ochi, ne intalneam "intamplator" la vestiar. Insa acum ma ignora total. Adevarul este ca toate femeile ma invidiaza pentru felul in care arat iar baietii se tin scai dupa mine (nu vreau sa ma laud, vreau doar sa inteleg care ar fi motivul pentru care s-a indepartat) stiu ca ma place se simte chimia, atractia. Oare sa ii fi spus cineva ceva minciuni? Sau de ce se comporta asa acum? Eu nu am curajul sa vb cu el, ne stim doar numele si atat. Sa-i spun ca il plac? Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar trebui sa iti vezi de treaba ta si sa nu te incurci cu un barbat insurat, indiferent care sunt probleme pe care le are cu sotia sa pentru ca nu ai tu cum sa stii adevarul absolut, doar ce iti spune cineva sau el. Daca avea intr-adevar probleme cu sotia sa, le-ar fi rezolvat divortand, nu stand intr-o relatie toxica. Asta ma face sa ma gandesc ca nu e adevarat ce ai auzit despre sotia sa, iar daca se tot uita dupa fete pe la sala desi este casatorit, asta spune totul despre el. Asa ar face si cu tine, tu ai sta acasa linistita iar el si-ar intoarce ochii dupa fete pe la sala sau pe strada.

| Adry05 a răspuns:

și tu ce vrei de la el totuși? ești plictisită și te-ai gândit ia să-mi iau rolu de amantă?

| Violleta2022 a răspuns:

Asa spun toti curvarii, ca-i inseala nevasta si ca are voie sa faca si el la fel, ca sa se dea la tine.
evident vor spune ca nu vor sa divorteze din cauza copilului, dar in realitate, nu-i nimic adevarat, doar clasica si patetica minciuna, ca sa se dea la tine.
Daca esti o fata cu creier pe umeri, ii trimiti la plimbare, pentru ca curvarii sunt cei mai mincinosi barbati de pe fata pamantului, si crede-ma, ca nu vrei sa-ti strici reputatia, incurandu-te cu un barbat insurat cu copil, care mai este si curvar.
Evident ca te vrea, ca asta cauta, sa se culce cu cat mai multe femei, nu ca te-ar iubii el pe tine, sau ar divorta de nevasta-sa si te-ar lua pe tine.
oricum, chiar daca ar face asta, este genul de barbat care te va inseal si pe tine, asa cum face cu nevasta-sa.
Un lucru este clar: daca nevasta il inseala, de ce este inca insurat cu ea?
Pentru ca-i curvar si inventeaza minciuni pentru fete naive, ca tine, cu care sa se culce.

| Lauraflavia explică (pentru Violleta2022):

Nevasta lui chiar il insala, am vazut-o cu ochii mei cand se saruta cu un sef de la lucru, toata lumea a vazut. Nu mi-a facut niciodata avansuri, nu mi-a povestit niciodata despre fam lui. Vorbeam doar chestii banale, se uita intens la mine, imi tragea din ochi, imi zambea. si brusc toate astea au disparut. Nu inteleg de ce. Stiu ca nu e ok dar nu pot sa nu ma gandesc la el

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lauraflavia):

Nu ti-a facut avansuri, dar facutul cu ochiul, ce este?
Iti spun eu: flirt si avansuri, asa se cheama gestul.
Tu faci ce crezi, dar obsesia asta cu unul ca asta, nu-i sanatosa pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te-ai baga intre doi oameni casatoriti? Tu nu vezi ca esti luata de proasta si doar pentru distractie? Zic sa-ti vezi de viata si cauta pe unul necasatorit si fara obligatii. Daca arati asa de bine cum zici atunci sigur gasesti rapid pe cineva potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă primul pas si vorbeste deschis, asta e cheia. Lucrurile sunt mai simple decât par, noi oamenii le complicăm.

| anamaria82726 a răspuns:

Poate ca s-a indepartat de tine fiindca incepea sa aiba sentimente sau sa simte o actractie pentru tine si nu vrea sa isi destrame familia. Poate ca se gandea si la viitorul copilului lui si la faptul ca va creste doar cu mama lui sau cu un tata vitreg.
Oricum, gandeste-te ca el ti-a spus ca sotia in inseala. E posibil sa nu fie adevarat asta. Si e posibil sa iti fi spus asta doar ca nu il judeci tu pentru ca el nu este foarte loial. Sa aiba o scuza pentru care iti face ochi dulci doar ca sa te castige. Nu trebuie sa crezi tot ce iti spune. Mai ales ca te si ignora, nu se face asa. Daca are ceva de spus, trebuie sa spuna in fata. Sa isi asume dicizia pe care a luat-o cu privire la casnicia lui si sa poarte o discutie ca un om normal. Cred ca este cam las oricum. Dar na, tu stii ce fel de persoana este si daca merita efortul.

| Lauraflavia explică (pentru anamaria82726):

Nu mi-a spus el ca sotia il insala. Am vazut cu ochii mei cand ea se saruta cu cu un sef de la serviciu, toata lumea a vazut. Nu imi face avansuri, nu mi-a cerut nr de tel, Facebook, nimic.

| 90210 a răspuns:

Cine ti-a zis ca il inseala nevasta? El?

| Lauraflavia explică (pentru 90210):

Nu. Am vazut cand s-a sarutat cu un sef de la lucru. Toata lumea a vazut.