| floricica13 a întrebat:

am facut dragoste cu iubitul meu dar prezervativul s-a rupt, nu ii venea sa isi dea drumul si nici nu a bagat-o prea adanc, dar stau cu frica, iar mie nu mi se terminase menstruatia, eram in ultima zi, aproape ca nu curgea deloc, e posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primele 4-5 zile ale ciclului menstrual chiar daca sperma este ejaculata in vagin din greseala sau intentionat, posibilitatea ca tu sa fi fost in perioada fertila este extrem de mica. Din acest motiv se poate aprecia ca probabilitatea de a putea sa apara o sarcina in cazul descris este teoretic de 1-3% sau altfel spus aproape imposibila. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Andreea_Andree_1997_1Nxh a răspuns:

Nu esti insarcinata stai calma.