| Ilinfa a întrebat:

Buna,am făcut dragoste cu iubitul meu după 2 luni de pauza,am făcut cu prezervativ,verificat și și-a dat drumul in afara vaginului, am o aplicație care îmi monitorizează menstruația, de obicei venea in ziua când estima ca ar trebui sa vina, acum apare ca ar fi întârziere 2 zile, luna trecuta mi-a venit pe 12, ar trebui sa-mi fac griji? Mentionez ca am și o infecție urinară

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„mentionez ca am și o infecție urinară".
Aceasta poate fi cauza.
In privinta unei eventuale sarcini, in cazul tău, nici o sansa.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce a fost complet protejat cu prezervativ, este imposibil sa ramai gravida.

| Madaxo97 a răspuns:

Gravidă nu ești dacă a fost totul protejat, îți faci griji degeaba, iar 2 zile nu se numește întârziere, orice ciclu menstrual mai fluctuează cu 2-3-4 zile, mai ai răbdare că îți vine sigur, dacă ai și infecție urinară, și asta ar putea fi cauza întârzierii.