| Xtremegirl a întrebat:

Buna, am facut dragoste protejat cu iubitul meu, iar la sfarsitul actului sexual acesta a facut nod la capatul prezervativului ca sa vada daca s-a spart, iar din prezervativ nu curgea. As avea motive de ingrijorare ca as putea ramane gravida?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu poti sa ai nici cel mai mic motiv de ingrijorare intr-o astfel de situatie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai motive sa te îngrijorezi ca ai fi gravidă.

| sofisis a răspuns:

Nu...si uite d'aia zic eu mereu: faceti frate sex dupa 17-18 ani cand aveti creierul si psihicul format si reusiti sa faceti niste conexiuni si aveti suficient discernamant incat sa stiti exact ce se poate intampla sau nu si daca se intampla, ce se poate face.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt sanse de asa ceva stai linistita.

| Jonas94 a răspuns:

În condițiile descrise de tine, nu big grin

| Ether a răspuns:

E posibil sa se fi rupt. Ca sa fi sigura mai bine ai lua pastila de a doua zi de la farmacie. Daca chiar a esti prin capat, exista sanse mari sa fi fost rupt.

| Xtremegirl explică (pentru Ether):

Daca se rupea, atunci curgea sperma din prezervativ, iar noi l-am legat dupa ce am terminat tot tot

| Ether a răspuns (pentru Xtremegirl):

Probabil ca nu e nimic, dar de "legat prezervative" am legat destule happy si niciodata nu a iesit. Daca ai postat intrebarea doar ca sa iti intareasca lumea convingerile atunci e ok. Totusi, e bine sa fi precaut in cazuri de genul astaPrezervativul nu se rupe doar de la legat, numai daca e de proasta calitate sau expirat. Oricum ar fi fost, aveti grija pe viitor.

| Mrlove2017 a răspuns:

Clar nu ...stai fara griji