| Necunoscuta66666 a întrebat:

Am făcut-o cu prietenul meu in jur de 25 aprilie. Intr-o seara, prima oara am făcut-o cu prezervativ, apoi când s-au terminat, s-a șters pe penis cu șervețele umede (a spus că s-a șters bine), apoi ne-am băgat la somn. După câteva ore (tot noapte era, nu știu câte ore sa menționez, cred că 3-4 (5maxim)) m-am suit pe el și am introdus penisul in vagin timp de maxim un minut (este mult oricum un minut) și s-au efectuat câteva penetrări, dar fara prezervativ, apoi m-am dat jos. Nu a ejaculat nimic. Este posibil sa fi ramas însărcinată din cauza faptului că înainte cu câteva ore s-a șters cu șervețele umede apoi după câteva ore am introdus penisul fara prezervativ, adică dacă a rămas ceva pe penis? Îmi întârzie menstruația. In ultimele luni a fost dereglată oricum, din ce in ce venea spre sfârșitul lunii. Luna trecuta mi-a venit pe 31 martie. Acum nu a venit. Eu cred că trebuia să vina, nu? Tin sa menționez că (.) cu câteva săptămâni înainte de Paste am mai facut-o, dar tot cu prezervativ, nu mai țin minte daca a introdus fara, dar nu cred și dacă a bagat-o a fost pentru câteva secunde apoi punea prezervativ (fara a mai avea un act sexual înainte cum s-au întâmplat pe 25 aprilie, acum o săptămână.)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca datele oferite sunt putine si de asemenea explicatiilor tale nu sunt deloc concrete, intr-o asemenea situatie pot fi formulate doar presupuneri mai mult sau mai putin corecte cum ar fi :
1.) se poate doar aprecia si astfel presupune ca actul sexual a fost intretinut in ultimele 9-10 zile de ciclu menstrual adica in perioada de infertilitate absoluta, cea in care formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA de a se putea realiza,
2.) De asemenea se poate doar aprecia pe baza constatarilor si a observatiilor adunate/existente, ca resturile de sperma care de obicei raman in uretra penisului dupa ejaculare in timpul de 5-15 minute se fluidizeaza si in urma procesului de fluidizare toate resturile de sperma care au ramas in uretra penisului se scurg si se elimina in totalitate de obicei in decurs de circa 2-3 ore (dupa unii in maxim 4 ore) in cazul in care nu se produce urinarea in acest interval de timp. Deci este posibil ca in acele cateva ore de somn sa se fi scurs toata sperma si in uretra sa nu mai existe nici macar un singur spermatozoid, in momentul celui de al 2-lea act sexual.
In concluzie se poate aprecia/considera ca atat posibilitatea cat si probabilitatea de formare a sarcinii este foarte mica, dar nici nu poate fi exclusa complet si considerata cu totul imposibila.
Fiindca totul s-a petrecut cu o saptamana in urma, deocamdata nu se poate face nimic, fiindca testul de sarcina se va putea face dupa ce vor trece inca 2 saptamani, bineinteles numai in cazul in care nu va porni menstruatia intre timp. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Raspunsul este nu ai ramas insarcinată, ciclul întîrzîie datorită unor dereglari hormonale, ai facut test de sarcină? Ce varsta ai? Sanatate multă.

| Necunoscuta66666 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am făcut test de sarcina. S a petrecut acum o săptămână actul sexual. 18 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Necunoscuta66666):

Nu esti insarcinată.

| Niceguy2019 a răspuns (pentru Necunoscuta66666):

Cred ca este bine sa mai astepti putin(cateva zile) iar dupa aceea sa faci un test de sarcina. Pe viitor sa ai si o pastila pentru a doua zi pentru orice eventualitate.

| Niceguy2019 a răspuns:

Raspunsul meu vine cu o intrebare : dupa ce s-a sters cu servetele a fost si la toaleta sa urineze? Noi barbatii cumva curatam canalul de posibili spermatozoizi ramasi cand ne ducem la baie. Nu stiu ce sa zic, daca nu s-a dus posibil sa mai fi ramas ceva pe canal, asa ca nazdravana "mica" ce esti mai stai putin si ia-ti un test de sarcina sau dupa cum ai spus si tu poate este doar o dereglare a mentruatiei asa ca mai asteapta putin. Sper sa fi fost de ajutor cu raspunsul meu. (Macar mental)