| anonim232728 a întrebat:

Buna! Am făcut-o neprotejat pe data de 09.06. 2024, însă nu se poate numi chiar așa, deoarece penetrarea a fost scurta, însemnând de 3-4 ori pana la jumătate. Ejacularea nu a avut loc. Nu eram la ovulatie și nici in perioada fertila. Lichidul preejeculator nu era prezent. Menstruatia mea a intarziat o zi, deși simptomele mele premenstruale pe care le am mereu sunt prezente: durerea sânilor și a spatelui, sunt șanse sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Zero șanse de sarcină, dacă nu erai nici în perioada fertilă si nici ejaculare nu a existat.
O zi nu înseamnă întârziere, fiecare ciclu menstrual, chiar și cele mai precise, mai fluctuează din când în când cu 2, 3 chiar si 4 zile, când se fac 7 zile abia atunci poți sa o consideri cu adevărat întârziere. Dacă ai simptomele premenstruale înseamnă ca îți vine în curând, nu te panica.

| anonim232728 explică (pentru Madaxo97):

Multumesc mult! chiar eram îngrijorată. sper sa vina cât mai curand

| anonim232728 explică (pentru Madaxo97):

încă nu a venit și încep iar sa ma panichez

| Madaxo97 a răspuns (pentru anonim232728):

Deci sunt cam 3 zile de întârziere, nu? Nu este mult, dacă mai ai simptomele premenstruale îți vine în curând.

| anonim232728 explică (pentru Madaxo97):

Aceasta este a doua zi. încă ma dor sânii și am crampe.

| Madaxo97 a răspuns (pentru anonim232728):

Ar trebui sa îți vină atunci, dacă ai aceste simptome, în următoarele 2, 3 zile

| anonim232728 explică (pentru Madaxo97):

Ai avut dreptate, multumesc! mi-a venit acum

| Madaxo97 a răspuns (pentru anonim232728):

Ma bucur, te pup kiss

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Multa, foarte multa lipsa de cunsotinte aici.
In primul rand "însă nu se poate numi chiar așa, deoarece penetrarea a fost scurta, însemnând de 3-4 ori pana la jumătate."
Penetrarea vaginala a existat, odata ce pensul a intrat in vagin chiar si 1cm, deci virginia nu mai esti!

"Lichidul preejeculator nu era prezent. "
Incorect! Lichidul pre-ejaculator este intotdeauna prezent fiind eliminat de glandul barbatului, cu rol de lubrefiere, fiind vorba doar de cateva picaturi nesemnificative, doar ca nu-l vezi tu, fiindca era deja intrat in vagin la tine.
Lichidul pre-ejaculator poate chiar sa te lase gravida, daca au fost mai multe partide sexuale consecutive, sau a fost o ejaculare anterioara, fiindca atunci putea conine sperma.

Da, sunt sanse sa f insarcinata, fiindca sexul s-a produs cu aproximativ 13 zile in urma, cand erai iinca in perioada fertila.

| anonim232728 explică (pentru Violleta2022):

Nu eram in perioada fertile. se terminase de aprox 5 zile. nu au fost partide consecutive și nici nu a avut loc vreo ejaculare înainte, ci doar ce am menționat mai sus

| anonim232728 explică (pentru anonim232728):

Fertila*

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim232728):

Cu 2 saptamani inaine de ciclu, esti in perioada fertila.

| anonim232728 explică (pentru Violleta2022):

Inteleg, dar mi se terminase deja perioada fertila de câteva zile