| Bmiruna91 a întrebat:

Am facut-o neprotejat. Si dupa 2 sau 3 ore am luat pastila, faza e ca am fost in perioada fertila. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Si la cat timp as putea face un test de sarcina?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pentru a avea un rezultat cât mai precis testul de sarcină trebuie făcut după 21 de zile de la contactul sexual.
În general, pastila de a doua zi îşi dovedeşte eficienţa dacă este luată cât mai repede după contactul sexual neprotejat.

| bvzmsam a răspuns:

Testul il faci la 18-21 de zile de la contact.

| DauViata a răspuns:

In cazul in care ești însărcinată eu te sfătuiesc să păstrezi copilul.

Avortul este o capcana care te face sa crezi ca scapi de o problema, când de fapt fugi de o binecuvântare iar asta te va afecta toată viața.
Avortul a fost inventat de oameni fără scrupule, care nu au nicio remușcare daca ucid un copilaș - acesta are suflet din momentul conceperii.

Să ne auzim cu bine!