| ttgwh45 a întrebat:

Bună! Am făcut sex neprotejat în săptămâna fertila, partenerul meu mai avea până să ejaculeze, dar nu mult și a ieșit. Pot rămâne însărcinată?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, sunt sanse destul de mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Normal ca poti ramane insarcinata, intotdeauna sunt sanse, mai ales cand esti in perioada fertila.

Nu inteleg totusi, chiar nu a gasit 2 lei sa cumpere un prezervativ?
La ce dumnzeu riscati atata?

| Markos1111 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce răspuns frumoslaughing tu tot așa folosesti prezervative de 2 lei?! Poate vor oamenii sa simtă senzația mai bine. nu te ai gândit la asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Markos1111):

Senzatiile mai placute le simti cu prezervativ si am sa-ti spun de ce:
Sunt studii care afirma ca folosirea prezervativului intensifica si lungeste placerea barbatului la sex, dar si la femeie, deoarece elimina stresul si atunci focusul este pe placere si trairea momentului, deoarece se simte protejata total si in siguranta, fara risc.

Ia de experimenteaza si tu cu partnera de sex si vei vedea cum seintensifica placerea cand folosesti prezervativ la sex!

https://www.csid.ro/......-19642160/
https://www.feminis.ro/......68588.html

| Markos1111 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai si tu partea ta de dreptate. Sa știi ca am făcut-o si protejat de a lungul timpului, si in prezent fiind barbat singur asta e cea mai buna soluție folosirea prezervativelor. Am citit articolele postate de tine si nu stiu cum e la tine in Sydney dar aici stiu sigur ca este probabilitatea mare sa te alegi cu ceva. Mulți tineri au si transmit virusul HPV. Deci in afara prevenirii sarcinilor nedorite, este bun si pentru prevenirea transmiterilor. Pentru cei care mai citesc pe aici. Dacă vor sa facă sex neprotejat, este recomandat ca ambele persoane sa formeze un cuplu si bineînțeles sa își facă niște analize împreuna inainte de asta.

| DoctorInFemei a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate a vrut sa si ia 2 tigari la bucata de aia 2 lei. probleme?

| sierra1 a răspuns:

"sex neprotejat în săptămâna fertila...Pot rămâne însărcinată?"

oooo da, și incă cum! Să te felicităm pentru sarcină!

https://contracept-m.ro/......jaculator/

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e da, fiindca metoda retragerii inainte de ejaculare nu este eficienta.Te poti convinge citind mai departe:

,, Metoda retragerii aruncă în joc o rată de eșec semnificativă. In termeni matematici, există probabilitatea ca în peste 26% dintre cazurile în care este folosită (1 din 4 contacte sexuale!), să apară o sarcină nedorită. Unul dintre factorii de risc lichidul preejaculator, care poate conține spermatozoizi perfect pregătiți să fecundeze ovulul și care poate fi eliminat încă din momentul în care bărbatul are erecție. Așadar, chiar dacă multe femei spun că partenerul se controlează foarte bine și ejaculează în exteriorul vaginului, aceasta nu este o condiție suficientă pentru a preveni apariția sarcinii. În plus, există situații în care bărbatul nu poate controla perfect momentul ejaculării. Dacă punem la socoteală și stresul cauzat de îndoieli și tragem linie, avem, fără îndoială suficiente dezavantaje ale folosirii acestui tip de protectie.'' -https://www.planificaneprevazutul.ro/metoda-retragerii/

https://doareu.com/metoda-retragerii-un-risc-prea-mare/

https://www.planificaneprevazutul.ro/......-sigura-e/

| vasileparnaie a răspuns:

Te pregatesti de botez, pot fi eu nasul daca vrei

| DoctorInFemei a răspuns:

Da. bate l

| Markos1111 a răspuns:

Poți rămâne însărcinată si de la precum dacă nu a ieșit binelaughing cea mai buna soluție pastila de a 2 a zi. Dar nu e bine sa o iei degeaba si des. Testul de sarcina nu cred ca îți arata așa rapid, dar ai putea sa încerci. Dacă nu sa aștepți câteva zile

| LadyOtis a răspuns:

Normal, orice contact neprotejat are riscurile sale

| ttgwh45 explică:

El când a ieșit, nu a ejaculat, a ieșit cu ceva timp înainte să simtă ca ejaculează 100%