| MihaelaMiha123 a întrebat:

Am facut sex protejat pe data de 4 luna asta. Menstruatia ar fi trebuit sa imi vina pe data de 18, dar nu mi-a venit. Intre timp am observat cateva pete maronii. Mi-a intarziat menstruatia 10 zile. Pe data de 22 am facut din nou, dar si de aceasta data tot protejat. Va rog ajutati-ma...e posibil sa fi ramas insarcinata? Va multumesc!

4 răspunsuri:
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

E posibilă o sarcină, doar în cazul în care a fost rupt prezervativul și prietenul tău ejaculase în el, în rest nu poți rămâne însărcinată.
Poți face un test, doar ca să te liniștești sau eventual să mergi la medic, te va lămuri el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sexul a fost protejat posibilitatea de a se forma o sarcina se poate elimina intr-o astfel de situatie. In cazul tau se pare ca de fapt este vorba de un ciclu menstrual NEREGULAT ceea ce ar putea explica neinceperea menstruatiei. Daca s-a mai intamplat si alta data ca menstruatia sa porneasca mai devreme sau mai tarziu fata de data calculata/preconizata inseamna ca si acum te afli intr-o situatie care nu exista o sarcina si totul se datoreaza unor dereglari hormonale maimult sau mai putin intense. Pentru linistea ta sufleteasca poti sa faci un test de sarcina al carui rezultat va fi valabil/valid si corect. Multa sanatate!

| Mastirius99 a răspuns:

Daca ti-a intarziat, ar trebui sa fugi la farmacie sa iei un test de sarcina.
Costa relativ putin, injur de 20 lei.
Sfatul meu este sa fugi la farmacie si sa faci testul.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale de care vorbesti au fost protejate, este imposibil sa fi ramas gravida.