| Iuliabarbu a întrebat:

Buna! Am făcut testul de sarcina ieri.
A ieșit negativ, iar până m-am pus la culcare au durat vreo câteva ore, și el era la fel, negativ. In dimineața asta când m-am trezit, apăruse cea de a doua linie peste noapte...
Pe test scrie că doar rezultatele din primele 10 minute sunt corecte.
Ce credeți?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste raspunsurile noastre la aceste intrebari pe care le pui non stop:

https://www.tpu.ro/utilizator/acvoxm/intrebari/

| Iuliabarbu explică (pentru Violleta2022):

Crezi că e linie de evaporare? Nu te mai lua de mine, sunt foarte speriata. Înțelege mă te rog

| Emilian65 a răspuns:

Respecta ce scrie pe prospectul testului.

| VoidEternal a răspuns:

Evident, noi de pe TPU, stim mai bine decat cei care au conceput testul, l-au testat cativa ani, l-au dat spre aprobare la institutiile acreditate unde au fost din nou testate inainte de a fi eliberate pe piata.

Iar noi de pe TPU, in calitatea noastra de atoatecunoscatori omnipotenti pluricognitivi, zicem ca daca a doua linie a aparut dupa 7 ore inseamna ca da, esti insarcinata, dar copilul o sa vina cu 7 ore intarziere fata de termen, daca ne raportam la miscarea astrelor si zodiacul chinezesc.

"Pe test scrie că doar rezultatele din primele 10 minute sunt corecte.
Ce credeți?"

Credem ca trebuie sa te folosesti cat mai mult si cat mai des de logica. Chiar si cand, sau mai ales, cand ti-e frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E negativ!

| Iuliabarbu explică (pentru anonim_4396):

Și oare de ce s-a făcut pozitiv după câteva ore bune?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Pentru ca l-ai lasat prea mult timp rezultatul corect este intre5-10 min

| Iuliabarbu explică (pentru anonim_4396):

Oare are ceva daca l am făcut cu urina de seara? Sau tot negativ este....sunt speriata

| DontActLikeMe a răspuns:

Liniuta aceea de a aparut se numeste linie de evaporare. Testul e negativ, stai linistita

| Iuliabarbu explică (pentru DontActLikeMe):

Oare are ceva daca l am făcut noaptea? Și nu dimineața? Am înțeles că îl pot face oricând, pentru că testele acum au evoluat

| DontActLikeMe a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Nu, nu are nimic. Conteaza ca urina sa nu fie prea diluata

| FindMyName a răspuns:

Credem ca este negativ. nu te mai agita. daca chiar nu vrei un copil, de alta data folosiți prezervativ.