| Jhoanaa a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de 2 ani, dar ne-am despartit acu 2 luni. Si as vrea sa ma impac cu el acum sambata pentru ca tin enorm la el si el la mine chair daca nu vrea sa recunoasca, si as vrea sa va intreb pe voi ce sa-i zic sau ce sa-i fac ca sa-l pot convinge sa se impace cu mine?

16 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunabatting eyelashesnu stiu care a fost motivul despartirii voastre dar ai putea sa il iei de o parte si sa ii spui ca inca mai ti la el si ca nu l-ai putut uita nici acum.Inca mai pastrezi in suflet amintirile petrecute impreuna pe care nu le vei uita si pe urma ai putea sa il intrebi daca ar vrea sa mai dea o sansa relatiei voastre, ii spui sa se gandeasca la tot ce ati petrecut impreuna si ca ar fi pacat sa nu va mai dati o sansa.
Sper sa va impacati, iti tin pumnii si sa ne tii la curentkiss
Ai grija de tine si baftahappy

| Jhoanaa explică (pentru mihaelaa18):

Buna! Am facut ce ai zis i-am zis tot ceea ce mi-ai zis Mihaelaa dar din pacate nu a mers. Nu ne-am impacat. Mi-a zis ca ma iubeste si ca nu ma poate uita dar nu ma iubeste asa mult ca relatia noastra sa mearga super bine. Asa ca nu ne-am impacat, dar am petrecut o noapte impreuna. El ma tot suna, eu nu l-am mai cautat de atunci deloc, aseara am vorbit cu el vreo trei ore si mi-a zis ca in fiecare clipa ma doreste si mi-a spus ca ma iubeste si cand l-am intrebat ca de ce nu ne impacam, mi-a zis ca o sa se mai gandeasca si o sa fie bine.

| mihaelaa18 a răspuns:

Jhoanaa imi pare rau ca nu v-ati impacatsad, dar poate mai ai vreo sansa daca spui ca inca te cauta si ca inca te mai iubeste.Asta e un lucru bun daca inca te mai iubeste si poate se gandeste mai bine si va veti impacakiss

| Jhoanaa explică (pentru mihaelaa18):

Mihaelaa sper sa fie asa cum zici tu pentru ca doi ani nu se uita asa repede, problema ii ca el ii la facultate anul intai si nu e in judet cu mine si imi lipseste foarte mult, ca nu mai am cu cine sa vorbesc seara, cine sa-mi spuna noapte buna si ca ma iubeste si restul...dar eu sper sa fie bine!

| mihaelaa18 a răspuns:

Jhoanaa off sa stii ca te inteleg si chiar imi pare rau pentru tinestraight face.2 ani nu se pot uita asa usor, a fost o relatie lunga si este normal sa nu se poate uita asa usor.Tu te-ai obisnuit cu el si de aceea acum iti este greu fara el. Oricum imi doresc mult sa te impaci cu el si totul sa fie bine intre voi si sa va intelegeti binekiss

| Jhoanaa explică (pentru mihaelaa18):

Mihaelaa sa stii ca si eu imi doresc sa ma impac cu el ca sa fiu fericita si sa-l fac fericit dar ceva imi spune ca nu o sa dureze mult si ca iar o sa sufar. Imi cere de multe ori sa ne impacam si nu accept deoarece mi-e frica ca o sa dureze putin cateva luni si eu iar o sa sufar. Mai bine ii asa si invat sa traiesc si fara el ca se poate mai ales ca e plecat din judet la facultate si il uit mai usor:*

| mihaelaa18 a răspuns:

Jhoanaa: sa stii ca ai facut foarte bine ca te-ai gandit inainte daca vrei vrei sa te impaci cu el s,-au nu pentru a nu a avea de suferit de pe urma aceasta.Un lucru bun pentru tine este acela ca nu il vezi mereu, ceea ce te ajuta sa il uiti mai repede, pentru ca daca il vedeai era mult mai greu si imposibil de uitat.Cum ai spus si tu daca crezi ca nu o sa dureze mult mai bine incerci sa mergi mai departe si sa te vindeci si apoi intr-un final sa fi bine.Ai incredere in tine,nu te descuraja,fi tare, o sa vezi ca vei reusi, sunt sigurakiss

| Jhoanaa explică (pentru mihaelaa18):

Mihaelaa: Deja am reusit nu ma mai afecteaza asa mult gandul ca nu-l mai am. Vorbim la telefon ne vedem cand vine aici sau cand ma duc acolo si gata. Daca o sa fie o presupusa impacare o sa am grija sa nu mai pun suflet deloc si sa-l fac si eu pe el sa sufere, cum am facut-o eu. O sa fie bine, sper. :*

| mihaelaa18 a răspuns:

Jhoanaa :si eu sper sa fie totul bine kiss, ai grija de tinekiss

| Jhoanaa explică (pentru mihaelaa18):

Mihaelaa: si eu sper sa fie bine si cu el si fara el:*, si tu ai grija de tine:*. Dar de unde esti?

| mihaelaa18 a răspuns:

Jhoanaa :si eu sper sa fie bine, si tu sa ai grija de tinekiss, din Bucurestihappy

| Jhoanaa explică (pentru mihaelaa18):

Mersi:*. As vrea sa te mai intreb ce sa-i fac la baiatul cu care am fost sa regrete ca s-a despartit de mine si sa sufere?:*

| mihaelaa18 a răspuns:

Jhoanaa :sa fi indiferenta cu el ca si acum nu ar exista.Ai mai putea de exemplu sa il faci gelos. Ai sa vezi ca il va macina si sigur o sa regrete cand te va vedea ca esti indiferenta si mai ales ca il fac gelos.Incearca asta si daca nu merge ne gandim si gasim alta solutiekiss

| Jhoanaa explică (pentru mihaelaa18):

Mihaelaa: azi i-am zis ca vreau sa ne impacam si mi-a zis ca nu e momentul si ca ar fi mai bine sa-l las sa se mai gandeasca si o sa-mi zica si sa vedem ce o sa fie pana la Pasti cum o sa ma comport si daca o sa-l caut, daca o sa vorbesc frumos si nu o sa fac figuri. I-am zis ca deja suntem despartiti de trei luni aproape si daca ne impacam mai tarziu nu o sa mai simtim nimic unul pentru celalalt si mi-a zis ca daca simtim acum o sa simtim si atunci. Si i-am zis ca sa i-a decizia cat mai repede ca sa nu fie prea tarziu si sa nu mai vreau eu si mi-a zis ca bine. Dar sincera sa fiu as vrea sa ma impac cu el doar sa-l fac sa sufere cum am suferit si eu cand ne-am despartit si cand m-a inselat. Am fost cu el doi ani, a fost o perioada pe care nu o s-o uit niciodata, ca a facut parte din viata mea.

| Brainstorming a răspuns:

Eu nu stiu care este motivul pentru care v-ati despartit si daca mai exista sau nu, dar cred ca acesta ar trebui sa fie punctul de plecare intr-o discutie cu el. Daca motivul nu mai exista si voi inca va mai iubiti, daca nu a aparut un alt motiv pentru care nu mai puteti fi impreuna nu vad de ce nu ar vrea sa incerce o impacare.

| Gur1tza a răspuns:

Pai daca spui ca si tu crezi ca si el tine la tine, iesiti la o plimbare sau undeva numai voi 2 si totul va decurge de la sine! nu trebuie sa pleci de acasa cu replicile invatate...happy