| AilynTao25 a întrebat:

Buna happy
Am fost cu un tip 4 luni. El inainte a fost cu o tipa aprox 5 ani si cu toate ca stiam ca o iubeste, am sperat ca relatia va merge si ca in timp totul va fi bine. In urma cu o luna, am observat ca s-a schimbat, era mai indiferent, nu mai imi dadea atentie, era cam prost-dispus mereu, insa avea si momente cand era cel mai dragut iubit. Pana la urma ne-am despartit ptc numai eu ajunsesem sa trag de relatie, ne-am despartit urat si la cateva zile s-a impacat cu fosta. happy Sa inteleg ca ei vorbeau deja de o luna, gandindu-ma la comportamentul lui. Si totusi nu inteleg de ce si-a batut joc de mine, de ce m-a mintit ca totul este bine, ca tine la mine? Nu a avut nimic de castigat, dimpotriva avea numai de castigatwinking
Am nevoie de sfaturi, va rog! Multumesc!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Relatia voastra a venit prea repede,el nu isi revenise din despartire,cinci ani nu pot fi uitati in doua saptamani sau intr-o luna.
Era altfel obisnuit,alti ochi vroia el sa vada,alta mana sa prinda in mana lui,alte buze vroia sa sarute...
Dar,pentru ca n-a avut curajul sa ramana singur,a intrat in relatie cu tine,tu ai fost relatia tampon,i-a sters rana sangeranda,dar n-a inchis-o si n-a vindecat-o.
Ai avut mare curaj si riscul a fost enorm,dar tu doar te-ai risipit,ai investit suflet,sperante si vise acolo unde ar fi trebuit sa fugi mancand pamantul...
Acum,cauta sa-ti revii,plangi sa te descarci, iesi din casa si cauta sa fii intre prieteni, alunga gandurile negre si incearca sa-ti regasesti tonusul tau!
Si nu mai risca in felul asta, in marea ta generozitate de a-ti darui sufletul cuiva, intreaba-te intotdeauna daca celalalt are suflet de dat si daca vrea s-o faca!
Si va fi bine!
happy

| DiamondShine a răspuns:

Daca era schimbat cu siguranta vorbea cu fosta.A mai continuat relatia cu tine doar pentru ca nu era sigura impacarea lor..intelegi? nu era sigur ca ea o sa il accepte inapoi, si asa decat sa te piarda si pe tine mai bine si-a luat masuri de precautie.

| RAY a răspuns:

El a negat iubirea fata de fosta crezand ca cu tine o va uita a realizat ce a pierdut nu inseamna ca tu nu erai mai buna ca fost doar ca el o iubea, din pacate tu ai fost cea care ai fost folosita ei acuma sunt bine mersi, a incercat tot timpul sa o inlocuiasca pe aia el i spunea ei de fapt chestile alea

| Alcyon a răspuns:

N-a fost numai vina lui, ci si a ta, ca te-ai bagat intr-o relatie, cu un tip ce n-avea o situatie foarte clara. Invata lectia, si nu mai intra in relatii cu barbati ce abia s-au despartit de nevasta/iubita/logodnica, dupa nspe ani.

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca e destul de greu sa treci peste o Relatie de atata vreme.Mai toti care au atat timp impreuna se impaca pentru ca ii leaga foarte multe chestii.Probabil ca a simtit ceva pentru tine dar se pare ca a fost ceva trecator. Inima lui a ramas la fata aceea si acum fara sa vreau sa te jignesc mi se pare normal sa se intoarca la ea deoarece sunt 5 ani, Daca tu crezi ca poti trece peste asa ceva usor iti spun ca te inseli grav.Ai de aface cu Sentimente, Amintiri si Clipe unice care cantaresc si dor Enorm.Capu sus o sa iti gasestiun Baiat care sa tina la tine. Evita De acum sa te bagi in astfel de chestii ca sa iti fie Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si-a batut joc de tine. Multa lume, atunci cand au o oportunitate, profita de ea. Asa a facut si el. A facut ce a facut pentru ca s-a simtit bine facand asta.

Acum, adevarul de obicei in situatiile acestea este cea mai usoara explicatie la care te-ai gandit.

Astfel, te sfatuiesc sa iti vezi de viata ta, si fii sigura ca daca te-a iubit sau tine la tine, te va cauta si va vrea sa fiti din nou impreuna. Iar daca nu a simtit nimic pentru tine, nu te va cauta.

E destul de simplu si logic.

Sper ca te-am putut ajuta!

| VreauMiere a răspuns:

Poate ca statea cu tine ca sa faca sex pana se plictiseste.

| Mathew a răspuns:

Avea nevoie de o escapada. Cel mai probabil a stat cu tine atat de mult in incercarea de a prinde si ceva sex.