| Ioanadan3568 a întrebat:

Buna! Am fost împreuna cu un băiat 3 ani jumătate, ne-am despărțit in Ianuarie. Credeți ca se mai gândește la mine? De ce a adăugat câteva fete pe insta? Cum gândesc băieții după o despărțire după ce iubesc o fata? Eu m-am despărțit de el deoarece ma simteam ignorata și era foarte ocupat cu facultatea și munca!

12 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. E cam infantil sa urmaresti ce fete mai adauga el in lista pe retelele de socializare.Gandeste-te la motivul pentru care v-ati despartit si vezi-ti de viata ta, deoarece daca te tot gandesti la el, va dura si un an sau chiar mai mult pana cand sa poti trece peste acest episod.Si ma indoiesc ca asta e ceea ce iti doresti. Stiu ca doare foarte mult, insa toti resimt la fel in aceasta perioada dupa o relatie, iar mai incolo cand te vei pune pe picioare, si iti vei construi o relatie cu persoana potrivita, vei rade ca te-ai consumat inutil.

| Ioanadan3568 explică (pentru dullcat):

Apreciez mult ce ai spus

| iulia0514 a răspuns:

Pai e un om liber poate adauga în lista lui de prietenii 1000 de fete dacă tu ai decis sa va despărțiți nu vad care e problema! Dacă se gândește la tine sau nu noi nu avem de unde ști, mai bine îl întrebi pe el

| CleanHeart a răspuns:

Si baietii sufera dar isi ingroapa suferinta in munca si sa vaneze iar cat de multe fete dar daca o fost iubire adevarata o sa te iubeasca toata viata chit ca adauga fete, se afiseaza cu ele sau mai stiu eu ce face
Daca v ati despartit, accepta si du.te inainte

| sammie a răspuns:

Acum depinde. Dacă zici că a adăugat fete pe insta asta înseamnă că nu prea se mai gândește la tine iar sentimentele lui față de tine s-au dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca și tu încă te gândești la el, mai ești și geloasă ( vad asta). Dar orgoliul și mândria te face doar sa îi urmărești activitatea online, câte gagici adaugă pe insta, asta în loc sa încerci sa interacționezi. De gen "el dacă nu spune nimic, eu de ce sa o fac?"

| Ioanadan3568 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, dar nu stiu cum gândesc băieții in momentul in care văd ca primesc mesaj de la fosta lor iubita. Mereu ne am respectat.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu îți mai face speranțe, asta știe doar el( dacă se gândește la tine sau nu), cel mai probabil are alte fete noi în lista pentru noile încercări de combinații.
De ce ai vrea înapoi un om care este atât de ocupat încât nu are timp de tine?
Meriți mai mult, nu uita de ce este fostul' și nu actualul.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ce dragut. Romeo si Julieta secolului XXI!
''Cum gândesc băieții după o despărțire după ce iubesc o fata? '' Pai te-a si uitat.

| Ka0ru a răspuns:

Daca tu ai luat decizia sa te desparti de el (un pic stupid motivul, ce voiai, sa deminisioneze si sa isi inghete anul? trebuia sa te bucuri ca isi face timp pentru tine) atunci ar trebui sa il lasi in pace. Dar daca inca ai sentimente si crezi ca se poate repara ceva, mai bine incerci sa ii dai un mesaj, sa nu ramai cu regrete.

| legendalegendara a răspuns:

Clar se gandeste la tine, adica din punct de vedere de baiat care sunt inca intr o relatie de un an jumatate de fiecare data cand ma certam cu prietena mea si ne desparteam voiam sa vad ce face sa vad daca ii pasa si adaugam fete pe retelele mele de socializare, te sfatuiesc sa vorbesti sincera cu el si sa lamuriti lucrurile intre voi pentru ca nu se poate sfarsi o relatie de 3 ani asa in cateva luni

| Ioanadan3568 explică (pentru legendalegendara):

L am blocat și l am deblocat, ma simt foarte prost chiar dacă țin mult la el, băieții par așa insensibili, mi jena sa ii scriu!