| efixram a întrebat:

am fost pe cale sa ma dezvirginez cu iubitul meu dar cand a inceput sa bage penisul in vaginul meu a inceput sa ma doara si ne-am oprit. inca sunt virgina, dar de cateva zile am inceput sa am greturi si sa ma doara tot abdomenul. nu am pofta de mancare si ma doare rau partea dreapta jos. chestia cu 'primul contact' a avut loc vineri seara. adica acum 5 zile. este posibil sa fi ramas insarcinata? sunt foarte panicata si chiar as dori un raspuns.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Te doare rau in dreapta jos, ai greturi. apendicita... consulta un medic.

| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina isi manifesta "prezentarea" prin anumite simptome caracteristice cel mai devreme in momentul in care sarcina ajunge sa aiba minim 5-6 saptamani.Deci in nici un caz simptomele enumerate si prezentate de tine nu au vreo legatura cu tentativa de dezvirginare esuata si cu atat mai putin cu o eventuala sarcina careia ii sunt necesare minim 10-12 zile sa se "inradacineze" prin asa numita NIDATIE in ENDOMETRUL din uter.Multa sanatate

| corbulalbrosu a răspuns:

La intrebarea ta privind posibilitatea instalarii unei sarcini nu se poate da un raspuns concret si corect decat daca vei specifica urmatoarele date strict necesare in vederea elaborarii unui raspuns si anume : perioada ultimei menstruatii, data la care ar urma sa inceapa viitoarea menstruatie, daca ciclul tau menstrual este regulat sau neregulat, daca s-a folosit prezervativul.De asemenea ar trebui sa stii ca pentru ca o fata sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ai ramas gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, esti o virgina insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ești virgina...

| KMaddieK a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata de la atat :/. Nu asa se fac copii. Cel mai probabil s-a produs o schimbare, ori ai racit ori ai o infectie.

| HereToHelp123 a răspuns:

Nu ai specificat multe detalii importante: erai in perioada fertila? El avea prezervativ? A mai avut ejaculari inainte de asta cu cateva ore/o zi?
Lucrurile astea ti le induci singura, cu greturi, etc. Chiar daca esti insarcinata, toate simptomele apar ceva mai tarziu, nu dupa 5 zilewinking Deci cu simptomele nu trebuie sa te gandesti, nu sunt de la o posibila sarcina. Specifica si acele detalii pentru a primi un raspuns cat de cat ok.