| Nilvana a întrebat:

Am fost plecata la munte cu niste prieteni de ai tatei si una dintre familii avea un baiat de clasa a9a.Imi place foarte mult de el dar are prietena.Ce sa fac? FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te bagi in relatii cu copiii prietenilor de familie,mai ales cand sunt deja implicati in alte relatii.
Deocamdata,esti la stadiul de entuziasm,l-ai vazut,ti-a placut,are prietena.
Ar fi suficient sa ramai aici,inainte sa te faci de ras.
Tu nu stii cat de stransa e relatia lui,orice insistenta din partea ta va fi cotata negativ si e de ajuns o vorba spusa parintilor lui,ca sa ajungi sa dai explicatii jenante tatalui tau.
Revino-ti, n-ai decat sa continui sa-l simpatizezi, daca te place si el cumva, lasa-l pe el sa-si declare interesul, tu ramai superioara si aparent indiferenta fara sa pierzi puncte si fara sa complici viata nimanui.
Nici a ta!

6 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Sa nu te bagi. Cel putin asta e parerea mea. Pentru ca nu ti'ar conveni nici tie sa se bage alta in relatia ta.

| DNSK a răspuns:

Pentru ce pui intrebari de astea ce t privesc pe tine in mod personal? da fa ce vrei! u stii! daca vrei sa t bagi in relatia lui, fa-o! daca vrei sa stai si sa suspini, fa-o! daca vrei sa-l suni, fa-o! daca vrei sa-i da-i pace fa-o! ii chiar atata de greu sa stii ce vrei de la tine? mai gandeste-te si u un pic k nu mereu o sa-ti rezolve TPU problemele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, nu te băga în relația lor. Poți doar să aștepți până când ei 2 se vor despărții.Iar apoi, poți se te dai puțin la el. Și să aflii dacă te place sau nu.winking Dacă nu, nu are rost să te ții după el degeaba.

| erabianleonard a răspuns:

Nu te baga in relatia lor. Incearca cat mai mult sa tii contactul cu el pana se desparte de aceea tipa. Si apoi te vei da putin la elhappy Bafta!

| RichAmberRae a răspuns:

Afli daca cei 2 au o relatie stabila si serioasa. Ti contactul cu el dar totusi nu fi prea insistenta. Prietenei lui s.ar putea sa nu.i placa. Nici tie nu ti.ar placea. Daca totusi vezi ca el nu tine asa de mult la prietena lui ca s.ar putea despartii si chestii din astea subrede ai unda verdehappy.

| ramyramonalove a răspuns:

Nu te baga in relatia lor. Daca se va desparti de actuala, poti incerca sa il contactezi.happy