| Mariaaassa a întrebat:

Buna, am început prima data sa iau anticoncepționale REGIVIDON 21+7 la data de 23ianuarie și pe data de 26 ianuarie am avut primul contact sexual neprotejat.Nu am sărit nici o pastila și le-am luat la aceeași ora așa cum trebuie.Pe 17februarie trebuia sa îmi vina (7zile ma ținea) a venit pe 17 dar foarte puțin curgea și m-a ținut 4 zile. Oare e din cauza pastilelor?

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Nu era mai bine sa il intrebi pe ginecolog ce efecte adverse o sa ai de la pastilele astea incredibil de puternice care iti intorc hormonii pe dos, sau sa citesti prospectul?

PS: da, e foarte probabil sa fie din cauza pastilelor.