| monicaaaaaaa a întrebat:

Am intrat la un profil care are intensiv engleza si am aflat ca trebuie sa dau un test, intrebarea mea e daca nu il iau ce se poate intampla?

2 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Toți cei care s-au înscris dau test. Pe urmă, se vor lua cei care „l-au trecut"( de obicei 30 de locuri) și vor fi clasificați în funcție de media cu care ai intrat( examenul ăla, media de pe 5-8).

Deci, dacă nu te numeri printre cei 30, atunci te vor repartiza următorului profil pe care l-ai menționat în acel dosar.

| Saviour a răspuns:

Nu se intampla nimic. Testul e un fel de verificare pentru ca profesorii sa stie nivelul clasei.Nu e de genul admis respins, asa ca nu iti face griji, tot in clasa respectiva ramai