| eu88 a întrebat:

am luat antibiotic 7 zile(perioada in care m am protejat)... mi au mai ramas din folie 5 pastile si am continuat sa le iau ...in aceste 5 zile nu am mai luat antibiotic... apoi a urmat pauza de 7 zile... dup[a aceste 7 zile am continuat cu noua folie din care am luat 2 pastile... pot sa fac neprotejat de acum? a trecut efectul antibioticelor? ...stiu ca trebuia sa faci neprotejat pe parcursul tratamentului si inca 7 zile dupa...este iok asa ...cgiar daca a fost in pauza? ...va multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod sigur perioada riscanta a trecut.

8 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Da... eu zic ca poti face sex linistita fara protectie extra...

| giulya85 a răspuns:

Sigur ca poti sa faci. a trecut destul timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa explici putin mai bine? nu inteleg ce vrei sa spui.eu am inteles ca tu ai luat antibiotic si ca faci sex neprotejat pentru ca ai auzit ca te protejeaza? nu stiu sa fie posibil asa ceva. poate mai scrii odata si vei fi putin mai explicita si asa vei primi ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca nu am inteles de la inceput.acum am inteles si am si eu aceeasi parere si anume ca esti protejata. poti sa stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa iti mai faci griji! asa ca poti sa faci! insa eu am o intrebare:daca nu iei nici anticonceptionale si ai luat antibiotice, facand sex neprotejat poti sa iti dereglezei calendarul lunar ramanand insarcinata? asta nu stiu

| eu88 explică:

Ok imi cer scuze daac nu am fost explicita ...mai incerc o data ...eu iau anticonceptionale...luna trecuta(martie) am inceput o folie noua, am luat pastilutzele si pe la sfarsitul foliei am luat antibiotic timp de 7 zile pentru ca am fost racita. In prospect scrie ca trebuie sa ma protejez atat pe perioada tratamentului(ceea ce am facut ) si 7 zile dupa terminarea tratamentului.Proiblema este la perioada aceasta de 7 zile protectie dupa perioada tramatentului...eu am luat pastilele si in terioada tratamentului si dupa tratament ink 5 zile pentru ca s a terminat folia.Si dupa a urmat pauza in care mi a venit. Duminica am inceput noua folie... Pot sa fac de ex azi neprotejat? ...este ok ...asta este intrebarea...pana azi am facut doar protejat... dar de azi inceput pot sa fac fara ...este de ajuns acea protectie de 7 zile chiar daca este [pusa la socoteala si pauza de 7 zile? sper sa fiu inteleasa multumesc:*:*:*:

| eu88 explică:

Va m, ultumesc frumos:*

| eu88 explică:

Va multumesc frumos:*:*:*