| Saranioalexandra130 a întrebat:

Buna, am luat escapelle, n-am avut efecte adverse primele zile, dupa 5 zile au inceput stari de greata care trec rapid, de mai multe ori pe zi si dureri abdominale, e de la pastila sau credeti ca poate am ramas gravida? Au trecut 7 zile de la contact

3 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Nu ar trebui sa ai greata de la sarcina asa repede deci no. Nici de la pastila ca au trecut 5 zile. Dacă-ți întârzie menstruația fa un test de sarcina sau dacă nu vrei sa aștepți pana atunci, mergi la ginecolog să-ți facă ecografie.

| Violleta2022 a răspuns:

Efectele adverse apar in urmatorele saptamani si pot tine 6-12 luni.

Starile de greata nu sunt de la pastila, dar exista o sansa sa fii luat pastila foarte tarziu si sa nu-si fi facut efectul.
Fa un test de sarcina!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sarcina se formeaza dupa 21 de zile de la contact nu după 7 zile, ai luat degeaba pastila dar daca asa te duce capul ce sa faci, suferi, totul este din cauza pastilei pe care NU trebuia sa o iei niciodata, mergi la ginecolog sa vezi cauzele sa te consulte medicii, ce varsta ai?