| joe_3082 a întrebat:

Am mai postat acum cateva zile o intrebare, deci pe 18 mi-am inceput viata sexuala, am 16 ani. ciclul luna trecuta mi-a venit pe 22, acum inca nu mi-a venit,contactul a fost protejat, sunt foarte speriata si stresata, ce imi recomandati sa fac? Va multumesc, va rog dati-mi niste sfaturi, imi este foarte frica.

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Poate nu mai vine niciodata happy daca nu te-ai purtat frumos cu ea straight face
glumesc!
o sa vezi ca nu ai de ce sa iti faci griji, este perfect normalwinking

4 răspunsuri:
| davidstefan a răspuns:

Fa testul barza...

| drhotzu a răspuns:

Buna!
felicitari pentru inceputul vietii sexuale, si mai ales pentru factul ca ati facut sex protejat!
nu ai de ce sa te temi! o data cu inceperea vietii sexuale corpul tau are ceva "schimbari" hormonale care duc la destabilizarea menstruatiei o scurta perioada.
o alta intrebare pe care ar trebui sa ti-o pui este: ce marja aveai la menstruatie, pentru ca nu vine niciodata fix in aceeasi zi, uneori vine mai devreme, uneori mai tarziu.
PS: daca contactul a fost protejat nu ai de ce sa iti faci griji.
ENJOY SEX!

| joe_3082 explică (pentru drhotzu):

Buna, multumesc pentru raspunsuri, menstruatia de obicei imi venea cam in fiecare luna cu o zi, doua mai devreme ..inca nu mi-a venit, am vorbit si cu alte fete si spuneau ca si lor le-a intarziat cam o saptamana, poate mai mult dupa primul contact. sper sa-mi vina.

| drhotzu a răspuns (pentru joe_3082):

Poate nu mai vine niciodata happy daca nu te-ai purtat frumos cu ea straight face
glumesc!
o sa vezi ca nu ai de ce sa iti faci griji, este perfect normalwinking

| coco64 a răspuns:

Mai asteapta 5 zile, daca nu iti vine te duci si faci testul de sarcina de sange, e sigur 100%. Oricum nu cred ca ai ramas, iti intarzie din cauza stresului!