| Anna20Maria a întrebat:

Buna, am mai pus o intrebare legata de ciclu menstrual care de obicei imi este neregulat! Dar luna ianuarie nu am avut deloc ciclu, (specific ca nici acum nu mi-a venit)am facut si 3 teste toate negative iar acum de o zi am stari de greata si ma doare si burta! Inca nu am apucat sa merg la ginecolog dar voi merge saptamana aceasta! Sunt destul de stresata din aceasta cauza si sincera sa fiu nu stiu ce sa mai cred si cu testele acestea daca sunt ok sau nu! Astept pareri de la voi desi am mai primit raspunsuri pe aceasta tema dar iar m-a pus pe ganduri starea aceasta de greata si durera de burta!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Niciodata sarcina instalata in uter care are varsta mai mica de 4-5 saptamani, NU provoaca stari de rau, de greata si cu atat mai putin senzatia de durere in abdomen. Actualul ciclu menstrual a devenit extrem de dereglat, ca urmare a dereglarii grave/severe a activitatii hormonale. Este indicat sa te prezinti la un cabinet medical de Endocrinologie pentru o consultatie foarte temeinica si sa ti se faca setul complet de analize hormonale. Doar asa se poate stabili un diagnostic corect si prescrie tratamentul necesar sa fie administrat o anumita perioada de timp. Multa sanatate!