| @@ a întrebat:

Bunahappyam mare nevoie de ajutorul vostruhappy
acum o 2 luni am cunoscut un tip pe youtube si i-am dat id.am inceput sa vb si ne-am dat seama ca ne placem foarte mult.asta cu timpul. numai ca eu sunt din galati si el din bucuresti si asta suck's ...in noaptea de revelion mi-a spus ca ma iubeste ceea ce a fost socant.acum nu stiu ce ar trebui sa fac? sa continui aceasta relatie sau nu? avand in vedere distanta si ca el nu prea poate sa vina aici
mersi

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Mai stii... poate iti este sortit. depinde ft mult ce gen de om este, draga mea. Daca este un fustangiu, una doua iti zice ca te iubeste si tu, ca o prada cazi in ghiarele lui. aI GRIJA.Incearca sa il cunosti indeaproape, ft bine. Intelege i trairile si sentimentele ce le are, si da, puteti avea o relatie la distanta, daca asta e dragoste adevarata, sunt sigura ca amandoi ve'ti face tot posibilul sa va vedeti, apoi vor exista planuri de viitor ...samd.mai descopera l putin si vezi la ce ii sta mintea, iti doresc sa fii iubita si sa ai o relatie frumoasa, sper ca te am ajutat pa pa!~

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, crede-ma ca aparentele insala, nu zic c anul se poate o astfel de relatie si ca nu poate sa existe iubire, dar nu crezi ca e mai frumos sa fi langa persoana iubita, sa o simti aproape, sa ii dai o sarutare si o imbratisare? Cred ca astea valoreaza mult mai mult si nu poti sa stii daca e sincer sau nu.Cred ca inainte de toate ar trebui sa va vedeti fata in fata, daca chiar tii la el, atunci faceti cumva sa va vedeti, doar asa veti sti sigur care sunt sentimentele voastre unul fata de celalalt, oricum sincer, nu iti spun in nume de rau, doar ca eu de exemplu nu m-as increde prea tare, ca vorba e multa, dar nu poti sa te bazezi doar pe asta, nu vreau sa te dezamgesc, dar nu crezi ca poti fi cu un baiat aproape de inima ta, cu care sa impartasesti bune si rele, sa il privesti in ochi si sa primesti iubire?kiss

| Razvan a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci cumva sa te intalnesti cu el, chiar daca e ceva distanta intre voihee hee
Depinde de tine daca l-ai crezut sau nu cand ti-a spus ca te iubeste dar cred ca e prematur sentimentul asta.In realitate nu il cunosti cum e, implicit nu ii cunosti defectele.In fond, in realitatea virtuala iti construiesti un portret sarac in defecte si full de calitati.Ai grija pentru ca nu poti investi incredere si sentimente intr-un om pe care nu l-ai vazut niciodata

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Internetul iti ofera intr-adevar multe capcane. Dar si frumusete si inedit. Principalul este sa deschizi foarte bine ochii. Eu cred ca exista dragoste pe internet, cunosc cazuri, rare ce este drept, dar foarte reusite ca relatie ulterioara. Conditia este totusi ca odata si odata sa va si intalniti, caci dragostea sufletelor se desavarseste prin implinirea trupurilor. Poate se va putea crea un precedent si veti reusi aceasta. Atunci veti descoperi cu adevarat ce simtiti unul pentru celalalt. Se prea poate sa fie vorba de dragoste, daca sufletele voastre corespund. In oceanul infinit al internetului, iti poti gasi chiar jumatatea. Bineinteles, tot de destin tine totul. Si intalnirea dintre doua fiinte pe internet, tot o intalnire se numeste, numai ca intr-un mod mai modern, adaptat zilelor noastre. Deci concluzionez cu toata convingerea ca DA, exista o astfel de posibilitate, ba chiar, prin mesajele transmise reciproc, se poate transforma, la inceput scriptic si apoi realmente palpabil, intr-un minunat roman. Te sfatuiesc sa continui, dar cu mare vigilenta si doar daca esti sigura ca acea persoana merita increderea ta. Nu ai ce pierde. Si, daca sufletele voastre doresc cu adevarat, va veti si intalni. Acest vis va putea deveni o preafrumoasa realitate. Sa ne amintim de încurajarea pe care i-a adresat-o regina Izabela lui Cristofor Columb:,, Daca pamantul pe care-l cauti nu exista inca, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati cutezanta."

| ÅñdRa a răspuns:

Eu una sunt de parere ca ochii care nu se vad se uita.Si nu stiu ce relatie este aceasta tu la galati si el in bucuresti, gandeste-te ca el te va insela poate ca tu chiar il iubesti si nu vrei sal inseli...
Dar pana la urma mai este vorba si de ce iti e scris, daca chiar e sa fi cu el...asa va fi.
Dar mai lasa timpul sa treaca, poate ca face asa doar ca sa te necajeasca...gandeste-te bine ce ai de facut...

| ShineMe a răspuns:

Pai ati vorbit doar pe mess.De ce nu iti cauti tu frumusel un baiat la tine in Galati. Pot sa bat pariu ca sunt incredibil de multi baieti cu care te-ai potrivi.In primul rand este o relatie la distanta si nu stiti ce face unu si altu si tineti legatura doar telefonic si pe mess? Orcine poate zice un "te iubesc " pe mess.Asa ca parerea mea sa nu iti faci sperante foarte mari. E decizia ta.Eu am dat doar un sfat.Succes

| alexandru04 a răspuns:

Pai.nu prea stiu ce sa te sfatuiesc. daca nu va-ti vazut niciodata nu prea are cum sa existe iubire pasionala intre voi.pastreaza-l ca prieten amic si uita sentimentele ca te agiti degeaba am patit-o si eu.Alex(tot din Galati)hee hee:*

| sabinozaur a răspuns:

Buna iubito:* stii ce cred eu.happy e bine ca esti deschisa si la alte sugestii. care sunt foarte bune de altfel.happy

| alexalex_4797 a răspuns:

Cel mai bine gasesteti un baiat un Galati?
Cat timp crezi ca o sa reziste relatia voastra asa?
iti spune ca te iubeste, da poate era cu 2 in pat...