| alinaa567 a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat. Am o relatie cu un baiat de 10 luni.Eu sunt din Cluj si el este din Baia Mare. Ne-am vazut de foarte multe ori.Dar acum el vrea sa ne despartim, spune ca nu are rost..si ca nu il inteleg ca e singur, si nu mai poate. Am mai avut vreo 5 relatii esuate,deoarece baietii ma vroiau la ei in pat, dar nu puteam sa accept asta. Am crezut ca relatia va merge...e un baiat foarte bun si ne iubim mult. Si el plange,si eu la fel. De aseara nu ma pot opri din plans.mi-au cedat toate puterile. Nu mai stiu ce sa fac, el a facut 19 ani si eu 16. Parintii mei si a lui stiu de noi, dormea la mine si eu la el. Uitam de toate problemele cand eram impreuna. Cum pot sa trec peste mai usor? Incerc sa ma calmez dar pur si simplu nu pot. Ajutati-ma cu un sfat va rog mult.

Răspuns Câştigător
| cristi10grei a răspuns:

Off fain frumos, vezi tu viata asta uneori e ata de cruda si nedrepta! intr-adevar relatiea la distanta e cam greu ai vrea sal ai mereu sau sa o ai mereu langa tine sa i dai sa mance sa o ti in brate dar uite ca distanta e rea, un sfat incercati sa vorbiti mai deschis inca ai o varsta nu trebuie sa te panicezi lumea nu se opreste la el sau la tine sunt atat de multe lucruri de vazut de acum in colo incerca sa devi o fata luptatore ori ce ar fi si comunica deschis cu iubitu tau poate o sa va intalegeti si sa continuati

| alinaa567 explică (pentru cristi10grei):

Multumesc mult! Dar nu mai am puterea pe care o aveam odata. El e totul pentru mine. El nu vrea sa comunice cu mine.l-am intrebat de 10 ori daca ne despartim sau nu. El a zis ca nu stie.

| cristi10grei a răspuns (pentru alinaa567):

Uite poate te ajuta acum 1 minut am scris eu ceva despre iubire citeste ce am scris la intrebarile mele si poate asa treci mai usor

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Imi pare rau, dar e inca o dovada ca relatiile la distanta nu merg. Gandeste-te cat de greu e si pentru el. E nevoit sa se mentina tare in fata acelor tentatii pentru tine pe care te vede foarte rar. Normal ca se simte singur cand singurul mod in care te vede e webcam si te aude la telefon. Stiu ca va si vedeti, dar nu e la fel ca si cand ati fi in acelasi loc. Poate incercati ceva de mutat impreuna dar nu cred ca e posibil la tine, fiind minora. Eventual doar daca vine el sa faca facultatea la cluj si se muta.

| theLOVEsc a răspuns:

Mi-au zis de mic copil "pe femei, respecta-le
Iubeste-le, intai ca suflete
Iubeste-le, si nu le fa sa sufere
Iubeste-le si nu doar ca trupuri
Daca vrei sa te bucuri, si esti satul de trucuri
Si ele, ce-apar, dispar
In suflete ramane doar fum si jar"

| vasilica000 a răspuns:

O altă relație poți trece