| KatherineSophia a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor, acum 2 luni dupa un accident in timpul contactului sexual am fost nevoita sa iau pastila escapelle, dupa nu am mai avut contact sexual, doar masturbare ..infine mi-a venit menstruatia a tinut cam 4 zile si la sfarsit cu scurgerii maronii. acum astept din nou sa imi vina si nu apare a intarziat 4 zile si sunt ingrijorata, luna asta nu am avut contact sexual doar masturbare din partea prietenului. exista vreo sansa sa fiu insarcinata?
Va multumesc, FUNDAAA

2 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Este din cauza pilulei, aceste pastile sunt foarte daunatoare organismului au multe reactii adeverse de aceea nu sunt recomandate decat de 2 ori pe an dar cum unele din voi le luati ca si cum ar fi paracetamol evident ca vi se intampla ceva in fine, oricum insarcinata nu esti o sa-ti vina!

| Diiaanna a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexul nu ai cum sa fii insarcinata, poate fi o dereglare din cauza pilulei. Aceste pilule contin foarte multi hormoni care pot provoca dereglari in organism, inclusiv intarzierea menstruatie.