| danielascumpika a întrebat:

Buna:*
am nevoie de ajutor
fostul meu prieten a venit din italia si vrea sa fim din nou impreuna.
am petrecut momente frumoase impreuna si totul a fost bine inainte sa plece.
dar problema este ca el mi-a spus acum ca vrea sa ne impacam dar ca vrea o relatie in adevaratul sens al cuvantului, adica si o relatie sexuala.
isi doreste o fata cu care sa-si poata impartii problemele si cu care sa se inteleaga, dar asa este felul lui si isi doreste si sex.
el nu e dispus sa astepte prea mult iar eu nu stiu ce sa fac.
il iubesc mult de tot.
app: am 18 ani.
va rog sa-mi dati un sfat.
multumesc mult.

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Asculta bine ce iti zic! Daca pana acum nu a stiut de existenta ta, de era fostul prieten nu? De ce brusc a revenit la sentimente mai bune? Faptul ca acolo nu a avut nici o femeie? Iar acum a venit sa se descarce dupa attea acumulari? Hai sa fim seriosi! Daca te iubeste cu adevarat trebuie sa iti respecte decizia, nu sa te forteze, sau sa forteze mana destinului! Daca il iubesti cu adevarat tot asa trebuie sa te iubeasca si el...impune-ti respectul, sa fie reciproc nu sa zici ca:,, (isi doreste o fata cu care sa-si poata impartii problemele si cu care sa se inteleaga, dar asa este felul lui si isi doreste si sex.") ASTA VREI SA DEVII? una cu care sa faca sex? si sa imparta ce? Nu se merita acest sacrificiu, iti spune cineva care are o experienta mare a vietii! Fii atenta, fii aceeasi care ai fost pana acum, sa ai personalitate pentru ca multe, prea multe fete au cazut in asemenea capcane si apoi au suferit enorm! Iti doresc sa ai luciditatea necesara sa-i raspunzi cum se cuvine acestui individ care din ce am citit aici ...NU TE MERITA! pa si te rog ai grija de tine!

| PrecioussGirl a răspuns:

Daca te simti pregatita pentru acest pas ok. dar totusi mie nu imi pare a fi o persoana de incredere. te foloseste si dupa aia te lasa oh go on
spune-i ca nu esti pregatita pentru acest pas. daca vezi ca nu ii convine si ca nu este dispus sa te astepte cat va fi nevoie inseamna ca nu te iubeste si ca te vrea doar pentru sex si nimic mai mult. si in acest caz nu ramane decat sa'l uiti!

| Yaguar a răspuns:

Nu toti sunt la fel, ca sa spunem ca toti doresc doar sex. Anume in cazul tau el doreste sex si nu prea il itereseaza asa mult relatiea voastra. Sunt baieti care asteapta mult timp pina a face sex cu persoana iubita, si nis nu stiu daca ese corect sa spun ca asteapta, caci ei o iubesc au sentimente placute, se simt bine alaturi si nici nu prea ii arde sa faca sex, stie ca totul o sa fie la timpul sau dar acum si fara sex totul este bine.

| Sn1p3r a răspuns:

Daca te vrea numai pentru sex, lasa-l! Serios acum meriti mult mai mult!

| CallMeNow a răspuns:

Care e problema? fa asa cum simti ca trebuie
Referitor la relatie sexuala si in general, nu trebuie sa ii dai voie sa te manipuleze cum vrea el, sa iti puna doar el conditii. Pune-i si tu conditii si explica-i ca relatia sexuala va fi atunci cind ve-ti simti asta amundoi din dragoste cu adevarat.
Fara suparare, dar cred ca te vrea doar in pat, in rest. tot ce-ti spune sunt minciuni.
poate ma insel

| cocoon a răspuns:

Haii ma Daniela la fugarit si pe el criza si ce oo fi zis ma duc acasa o am pe ai(adica tu) lasa ca am ce fuuuu lasa ca ee bine parerea mea spuneii un Vaffanculo ca barbati sunt destuii

| DeeaDeedee a răspuns:

O relatie de lunga durata, fara sex nu merge! nu zic ca se bazeaza doar pe sex, dar la varsta ta ar trebui sa intelegi si sa stii ca asta mai si intretine o relatie!

| danielascumpika explică:

Si atunci ce sa fac?
eu il iubesc.
2 baieti am iubit cu adevarat pana acum(el e al doilea), si amandoi m-au facut sa sufar.
nu inteleg dc cineva trebuie sa puna sexul pe primul loc intr-o relatie.
si cu celalalt tot asa mi s-a intamplat.
chiar am multe de oferit si pot iubi cu toata inima.
nu sunt buna doar pentru sex.

| didiDia a răspuns (pentru danielascumpika):

Cum adica ce sa faci? Mai si intrebi? Doi oameni ti-au zis deja care e solutia. Daca nu e dispus sa te astepte, inseamna ca te vrea doar pentru sex. In acest caz, poti sa-i zici pa din mers. Uita-l! La 18 ani nu esti nicidecum obligata sa faci sex.

| danielascumpika explică:

Superdorex,lasa-mi id-ul tau si mai vb pe mes(daca vrei).
si care mai doreste sa vorbim mai multe sa-mi dea id-ul.
va multumesc la toti pentru sfaturi:*