| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor. M-am masturbat reciproc cu prietena mea si ea avea pe mana lichid seminal si si-a bagat mana in vagin, e virgina inca nu am facut-o, exista riscul sa ramana gravida?

Răspuns Câştigător
| AzZy a răspuns:

Daca e vorba de lichidul ei nu exista nici o sansa, dar daca este vorba despre al tau s-ar putea. Daca e virgina intr-adevar nu ai de ce sa iti faci griji sau sa isi faca ea grijiwinking pentru ca nu poate ajunge unde nu trebuie

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea reciproca este act sexual, deci prietena ta nu mai este virgina.
Teoretic, daca avea lichid seminal sau preejaculator pe mana si acesta a ajuns pe vulva sau in vagin, exista un risc de sarcina. Mic probabil, dar imposibil de cunatificat.

| duuude a răspuns (pentru Brigaela):

Pai. nu am facut niciodata. actul propriu zis inca are himenul intact deci. e virgina nu? si nu stiu. se poate sa ramana?

| Brigaela a răspuns (pentru duuude):

Nu, nu e virgina, are doar himenul intact. Virgina este o femeie care nu a avut contact sexual, iar masturbarea este contact sexual. Nu inteleg cum vine gandirea: am facut sex, dar mai e virgina. Dar daca facea sex oral cu 10 barbati si vaginal cu nici unul, tot virgina era? Himenul intact nu este o bariera de netrecut, este o membrana perforata prin care spermatozoizii pot trece cu mare usurinta. Asta nu inseamna ca riscul de sarcina este mare, este mic, dar exista. De aceea, trebuia sa folositi prezervativ, ca sa excludeti orice risc.

| duuude a răspuns (pentru Brigaela):

Aha, inteleg, asta e, acum o sa ramana sa asteptam sa vedem ce va fi sad sper doar sa nu fie nimic...si va multumesc enorm de mult pentru ajutor

| elasexygagica a răspuns:

Mai bine faceati sex decat sa va masturbatisad

| unione a răspuns:

De ce se repeta intrebarile astea intr-un mod stupid... Nu avem de unde sa stim noi,nu suntem ginecologi... Sa-si faca un test de sarcina, dar sa citeasca instructiunile, nu dupa ureche

| newfcsb17 a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de lichidul tau, pentru ca presupun ca doar nu va uitati unu la altul si va masturbati. Daca este "virgina" nu ai de ce sa iti faci griji! Sexul nu e ca matematica, insa tot iti trebuie un pic de minte.

| TonyC a răspuns:

Daca e virgina, no risks!happy
Good Luck!

| BunicuLuCristos a răspuns:

Ce cauta acolo? Cheile?
In orice caz, vei avea cvintupleti. happy

| acadeledoolci a răspuns:

Nu e niici o shansa...su exista spermatozoizi