| sanzy_3100 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Mi-au aparut niste basici cu apa in jurul vaginului, chiar si pe picioare de vreo 3 saptamani si imi trec si apar altele. Spuneti-mi va rog de la ce pot fi? Poate fi vorba de o infectie din cauza relatiilor sexuale? Raspunde-ti va rog cat mai repede!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o infectie transmisa sexual, cel mai probabil herpes. Trebuie sa te duci URGENT la ginecolog, ca e foarte grav.

| elena a răspuns:

In privinta organului genital nu cauta ajutor de la nimeni decat de la medicul specialist, deci urgent la o policlinica cu plata, unde nu-ti trebuie trimitere de la medicul de familie, ci doar vreo 40 lei, doua ore din timpul tau liber si te linistesti pe loc. Nu-ti fie rusine, vei fi tratata cu foarte mare atentie si vei primi si tratamentul necesar. Sanatate.

| CevaNormal a răspuns:

Iti dau un sfat destul de bun, adreseazate la medic ca cine stie ce este si de la ce.....bafta

Janina
| Janina a răspuns:

Nu cred ca suntem in masura sa ne dam cu parerea la un lucru atat de important, cel mai bine este sa primesti ajutor de la un doctor...cu asa ceva nu este de glumit... din leacuri babesti si tratamente luate dupa ureche poti sa dai un ceva mai grav!

| pisoias a răspuns:

Cu siguranta evorba de vreo infectie. Du-te la un medic ginecolog el iti va spune de la ce e si ce tratament trebuie sa urmezi.Multa sanatate.

| snepy a răspuns:

E herpes, du-te la ginecolog sau dermatolog

| justify a răspuns:

Du-te la doctor...Cat mai repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctorul specealist, si mai dai naibii de nespalati.cand ma gandesc ca unele mai fac si oral prin wc-urile scolilor te apuca stomacul.