| stefanik04 a întrebat:

am nevoie de ajutor pentru banchetul de clasa a8a din 20 mai.Am rochie, pantofi, dar nu stiu cum sa-mi fac coafura, cum sa ma machiez si ce accesorii sa am
Vreau sa adaug ca nu vreau ceva extravagant. Vreau ceva simplut si dragut.Nu vreau sa am probleme ca mi s-a desfacut vreo agrafa si nu mai imi sta nici cum, ceva rezistent, sa spun asa.
Nu stiu nici cum sa ma machiez, chiar daca vreau si la coafat si la macxhiat sa ma dfuc la o prietena de familie ce se ocupa cu asta, vreau sa stiu eu anume ce sa ii zic, si ea sa ma faca asa...
Stiu ca, conteaza si cum ai rochia, deci ii cam colorata, si ma reprezinta foarte bie, e in doua tonuri de verde, mai deschis si mai putin deschis (asta predomina), apoi mai este si cateva pete de culoare mov, si albastre.Sandalele cu toc nu prea mari sunt de aceeasi culoare de albastre http://www.google.ro/......tp?/imgres
Pe breteaua de la rochie sunt ceva chestii de culoarea argintului, ce imi permit sa imi iau niste cercei de aceeasi culoare, sau ma insel?
Sunt destul de decoltata, deci merge un lant de care? dar cercei, mai lungi sau scurti? Si vreau sa imi pun o bratara de picior, merge? Sandalele nu sunt cu bretea
La coafura e mai greu: Nu vreau sa il intind, si nu vreau sa-l las in totalitate liber pentru ca o sa imi fie cald, iar eu nu prea suport sa-l simt pe spate o buna bucata de vreme.Ma gandeam la un coc sau ceva de genu, dar sa am fire de par rebele sau cumva :aici e un exemplu http://worldhairstyles.com/......6afa05.jpg Ar trebui sa spun ca parul meu e mai jos de subrat, si e un pic ondulat?
V-as fi recunoscatoare daca mi-ati spune cum sa ma ranjez etc, si de asemenea daca mi-ati da linkuri.Nici sa ma machiez nu stiu cum, cu ce culori etc.
Ms ca ati citit atata, dau funda si scuze de categorie.

! Nu stiu de ce nu imi apare intrebarea ce am pus-o, si am scris muuuuult:((Acuma sper ca va fi ok...
P. S. Am nevoie si de ceva gentute, plicuri asa ceva, pls poze

Răspuns Câştigător
| BlueDreams a răspuns:

Cineva in aceeasi situatie ca minelaughing.Ca machiaj eu avand o rochie gri cu alb,foarte eleganta si vaporoasa am ales smokey eyes,machiajul care iti evidentiaza foarte mult ochii,insa tie nu ti-l recomand. Avand o rochie foarte colorata, usor extravaganta, m-as gandi la un machiaj mai natural. Tinuta ta este si asa destul de colorota ca sa mai adaugi un strop de extravaganta.Deci mergi pe un machiaj simplu,un machiaj de seara,poate un gri deschis,si foloseste rimel pentru ati accentua macar genele daca rochia nu-ti permite un machiaj mai tare, creion de ochi pentru ati contura privirea. Buzele la fel un roz pal sau chiar un luciu de buze transparent. Uite daca ma gandesc mai bine poate ar merge chiar si un smokey eyes dar cu niste culori pale, poti s-o intrebi pe prietena care te face daca se pricepe.Coafura: hmm fi atenta: ti-l faci bucle si-l legi intr-o singura coada intr-o parte, sau coc cum vrei tu si iti lasi cateva suvite pe fata.Accesorii:nu multe asta e clar,Niste cercei lungi si simpli de argint dar nu din aceia rotunzi,stii la ce ma refer, eventual o bratara tot de argint si daca zici ca rochia este decoltata ar merge un lantisor simpu dar mai bine nu, asa ma gandesc.Deci ori bratara, ori lantisor nu prea multe accesorii, dupa cum ti-am zis rochia e usor extravaganta.bafta!

2 răspunsuri:
| skyisnottheLIMIT a răspuns:

Eu te-as avertiza sa nu iti mai pui un lant mai bine o bratara e de ajun s.nu e frumos cu prea multe accesorii big grin

| sssoriii a răspuns:

Mie imi place foarte mult smokey eyes.Este machiajul fumuriu al ochilor, este cel mai sexy stil de machiaj, ce se potriveste tuturor tipurilor de ochi.
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1712
La coafura...ar fi frumos daca ti-ar sta asa
http://2.bp.blogspot.com/......-style.jpg
iar ca plic
http://www.clubafaceri.ro/29111/poseta-plic-166068.html

Ps: Distractie placuta!