| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, sunt foarte trista in ultima perioada, motivul este ca il iubesc prea mult insa el deloc. Mereu pling si ma enervez de la nimicuri el fiind cauza. Am inceput sa il plac de cind aveam 6 ani...Nu stiu cum am putut sa ma indragostesc de el (fumeaza, vorbeste urit, consuma cam des alcool) dar totusi in suflet eu stiu ca nu e asa, sau poate ca nu pot uita acel baiat din copilaria mea care ma fermecat cu zimbetul lui. In fine, chestia e ca colega mea de clasa, care toti cei care o stiu au cunoscuto si o stiu ca pe o fata proasta care nu poate citi si invata foarte rau i-a scris lui ca mie imi place de el, deja si normal ca m-am suparat pe ea dar a trecut.Ea s-a inceput a scrie cu el si nu ii da pace si pe miine ei a fost scris doua zile la rind "VASEA". Si am observat ca in ultimul timp de cite ori clasa noastra trecem pe linga clasa lor el se uita la ea, si am impresia ca ii place de ea;((Dati-mi va rog un sfat, ce sa fac?!crying

Răspuns Câştigător
| boylivgume a răspuns:

Mai taie din ele draga, da-l incolo de baiat,eu cred ca ei ii place de dansul, tu trebuie sa fii indiferenta si sa o eviti,ca n-are nici un sens sa te consumi,dupa cum vad esti o fata buna,asa ca nu-i baga in seama, exista baieti si mai buni, asta e doar un papa lapte, cauta si tu pe cineva de masura ta, nu unul care sa si bea, sa si fumeze etc. deci nu-ti bate capul cu un pampalau!

5 răspunsuri:
| crack123 a răspuns:

Pune mana pe carte, nu sti sa scrii. Asta in primul rand, in al doilea rand, daca scrii in halul asta sau esti mica (sper pentru binele tau) si ar trebui sa te concentrezi pe carte, nu pe baieti de varsta ta care fumeaza si beau, sau pe unu cu bani care sa te ia de nevasta, eventual sa-i trantesti un plod, ca altfel nu te vad bine.

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru crack123):

Eu stiu sa scriu! Am uitat sa mentionez ca invat cel mai bine din clasa si nu am de gind sa ma las de invatat. Nu cred ca pentru virsta mea e rau sa simt asa ceva... Pursisimplu nimeni nu intelege ca eu pina la 12 ani am locuit cu el in mahala si il stiu cum este in realitate. Stiu ca are un zimbet unic si ca poate bucura pe cineva. In unele cazuri sunt de vina prietenii (e vina lor ca a ajuns asa)!

| andrada17ani a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Daca stii sa scrii tu ar trebui sa mai si gandesti putin si din cate imi dau seama e vorba ca este de etnie roma prietenul tau asa ca GASESTE ALTUL MAI BUN

| KattyKatt230399 a răspuns (pentru andrada17ani):

El nu e prietenul meu si nici nu a fost, fiindca nu ma grabesc... pursisimplu il iubesc si am incercat sa il uit si nu pot. Si s-a mai bagat si colega mea de clsa in aceasta :s.Pe la finele anului v-a pleca din scoala si poate asa in voi uita dar alta mettoda cred ca nu este;(.m-mesc pentru sfat.

| andrada17ani a răspuns:

Nu merita gasete altul e un porc de se comporta cu tine nu te merita nu cred ca daca te ar fi iubit nu ar fi facut asa nu pot sa-i inteleg pe astia care isi bat joc de fete spune-i adio nu sta cu unul care fumeaza si bea