| MrDrx a întrebat:

Am nevoie de ajutor va rog.
Prietena mea are 18-19 ani si i-a venit ciclul doar 2 zile, nu a curs normal, a venit foarte putin.
Se poate sa fie însărcinată sau sa fie vreo dereglare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa pur si simplu pe ghicite, se poate presupune ca fiind posibila absolut orice posibilitate. Pentru a ti se putea oferi un RASPUNS care sa fie catusi de cat obiectiv si mai ales corect si nu doar simple pareri si presupuneri cu totul subiective trebuie sa fie prezentate datele concrete privind caracteristicile cilului menstrual :
- adica tipul ciclului menstrual de a fi NEREGULAT sau REGULAT
- lungimea medie ca numar de zile a ciclului (daca se poate)
- data la care a inceput ultima menstruatie,
- data la care a/au fost intretinute actele sexuale
- in ce mod a fost intretinut actul sexual protejat sau neprotejat
Doar cunoscand aceste date si informatii strict necesare, devine posibil sa se poata formula un raspuns catusi de cat veridic. Multa sanatate!

1 răspuns:
| CupCake90 a răspuns:

Poate fi insarcinata, poate fi o dereglare. Sa mai astepte cateva zile si sa faca un test de sarcina. Sanatate!