| Delia_7017 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.In contextul in care mi-am facut 4 teste de sarcina ultimul la o luna de la actul sexual (vinovat) si toate au iesit negative pot fi insarcinata? De 3 saptamana imi curge sange in cant destul de mici, am fost la medic acum o luna si mi-a prescirs anticonceptionale pe care sa le iau in prima zi de ciclu (am un chist), nu stiu care a fost prima zi si nu m-am apucat de ele(imi curgea ff putin)..Acum 2 zile am facut sex neprotejat, dar s-a retras la timp, pot ramne insarcinta in contextul in care imi curge de 3 saptamana sange? si cand s-a retras a inceput sa-mi curga sange? Multumeesc!

5 răspunsuri:
| Delia_7017 explică:

Mi-am facut analize de sange si ecograf.Am unchist si mi s-a dat tratamentul acesta cu anticonceptionale. Am mai avut astfel de probleme (sa-mi curga sange asa) si am mers la ginecolog si motivul acestor dereglari este acest chistuletz. Intrebarea mea era daca exista posibilitatea de-a fi insarcinata? desi 99, 99% stiu ca e imposibil.

| Laura46 a răspuns:

Iti curge sange de 3 saptamani? asa ceva nu e normal, du-te imediat la spital, este vb de o hemoragie. daca tu nu ai inteles care este prima zi atunci ce ti-a explicat acel medic? de ce nu i-aiz zis ca nu intelegi?

| St_Gaby_1983 a răspuns:

Mergi la ginecologie ai o sarcina ne reusita

| darkacvilla a răspuns:

Salutare Delia,

Sunt semne de ceva dereglari hormonale. Daca ai fi gravida ai avea varsaruri, stare de lesin sau poate chiar lesin, pofta de mancare sau lipsa de mancare si mai mereu greata, iar de curs sange nu mai curge... poate curge cel mult un lichid transparent. Ti-as recomanda sincer sa te duci la un medic. E posibil sa fi racita la ovare sau ceva mai complicat. Vezi ca astfel de situatii netratate acum te pot lasa fara copii mai tarziu.

Multa sanatate,
Andrei

| catandry a răspuns:

O sarcina nu se manifesta neaparat prin varsaturi stari de lesin etc, eu am un copil si nu am avut asa ceva in sarcina. Daca testul a iesit negativ cel mai probabil nu esti insarcinata, dar oricum iti trebuie de urgenta un control la un ginecologic serios, nu unul care sa scape de tine aruncandu-ti in nas niste anticonceptionale care te pot deregla mai rau.Anticonceptionalele nu se iau asa ca ti s-a nazarit, se fac mai intai analize sa vezi care-i problema. E bine ca nu le-ai luat.Hemoragia ta nu e buna, chiar si asa mica, mergi la medic si vezi care e problema, insist, pentru ca astfel de lucruri netratate la timp pot avea repercusiuni in viitor.