| DoarUnCopil a întrebat:

am nevoie de ceva ajutor. Este un baiat care umbla cu o gasca de-a lui. El se tot ia de mine. Adica face niste comentarii legate de mine impreuna cu baietii din gasca de la el. El are plete si in seara asta a zis ceva dar nu am inteles ce a zis dar m-am uitat la el apoi un prieten de-al lui i-a zis "fraiere! Te-a auzit" apoi i-am zis eu lui "frate! Ce ai in cap in afara de par?" si au inceput prietenii lui sa rada si spuneau "frate ce ti-a zis-o" si radeau incontinuu. Credeti ca e timpul sa vorbesc cu el intre 4 ochi? Nici nu il cunosc...Mentionez ca face asa de mai mult de o saptamana. El sta cu gasca lui seara in fata la mine la bloc si de fiecare data cand trec pe acolo zice cate ceva. Am nevoie de un sfat, ceva. Ce sa ii zic? Sa il intreb daca are ceva care il deranjeaza la mine? Desi nici nu il cunosc. Ce sa ii spun? (scuze ca am pus aceasta intrebare in categoria asta tongue)

Răspuns Câştigător
| Lorry14 a răspuns:

Eu zic decat sa il tratezi cu indiferenta se plictiseste el sa se tina dupa tine...winking pwpiki si bafta>big grin

9 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Este un golan
se ia de oameni fara sa ii cunoasca dar poti sal intrebi
fii atenta cu baietii astia...
successsss

| UninspiredName a răspuns:

Bai e smecherash...nu'l baga in seama...cati ani ai chiar nu stii sa te descurci cu tipi de'astia? nu ai cum sa vb intre 4 ochi cu el pentru ca o sa faca si mai rau.baga'te in vorba cu el.cand iti mai zice ceva uh sa zicimrg vezi si uh.

| Alina_9161 a răspuns:

E bine sa fii atenta cu asemenea specimene... Ar putea insemna ( in sensul lui ) si oarecum ca s-ar da la tine, tachinandu-te.

| smile a răspuns:

Buna! sa stii ca si eu patesc asta mereu. imi spun buna sau comenteaza de fiecare data cand intru in scara blocului in care locuiesc. cel mai bine ar fi sa ii ignori pe toti si considera ca nu ii vezi.

| Maya. a răspuns:

Pai tipul e 'un smecheras de cartier'.

E clar ca vrea sa iti atraga atentia, dar nu stie cum.Si mai e clar ca te placelaughing(zic si eu).

Poate pentru ca face parte din aceea gasca si nu vrea sa para ridicol in fata prietenilor nu te abordeaza cum ar vrea.

Dar niste semne exista, gen de ce vine mereu in fata blocului tau, sau de ce mereu te tachineaza? Doar stii ca baietii pe plan psihic de dezvolta mai greu si alta metoda de abordare nu gasesc!

Succes!happy

| unaboona a răspuns:

E un nesimtit ordinar necopt la minte pe scurt un pustan...fi u mai matura si nul mai baga in seama ignora-l pana la urma o sa se sature sa tot faca comentarii urate la adresa ta sau pur simplu nu mai treci pe acolo cand sta el cu gasca lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mama sau tata pune-i pe ei sa se i-a de el.Si poate asa nu o sa se mai i-a de tine.

| DoarUnCopil explică:

Eu cred ca el are mai mult de 17 ani...

| DANIELA_6591 a răspuns:

POATE ca el te cunoaste din vedere de mai mult timp si te place...