| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ceva inspiratie va rog frumos. in seara de luni ma duc cu prieteni si cu o fata la care tin foarte mult. la colindat. si nu stiu cum sa o impresionez pe acea fata.

M-am gandit sa ii iau un ursulet pe care sa scrie ceva "I Love You" si sa il bag intr-o cutie. M-am gandit sa ii iau un lantisor pe care sa scrie la fel dar thinking e prea exagerat. adica eu o iubesc dar ea e inebunita dupa un preten deameu. Nebunu si-a batut joc de ea si ea nu poate sa il uite. pot zice ca a facut o "obsesie" pentru el. straight face ceva nepalacut in cazul meu ca o ascult in fiecare zi cum vorbeste de el.

In fine, Ideii va rog frumos cum as puteao inpresiona, si daca se poate ce as putea face sa treaca peste acea "obsesie"?
Ma doare cand o aud ce vorbeste despre el. si cum sad broken heart

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! E dificil sa-i arati cuiva ce simti cand se gandeste inca la celalalt. Poti sa fii in continuare alaturi de ea,sa-i fii prietenul de care are nevoie. Sau poti incerca sa-i spui ceea ce simti pentru ea,dar exista riscul de a te respinge si sa pierzi ceea ce ai acum.
Sa-ti spun ceea ce am facut eu. Aveam un prieten foarte bun,ne petreceam mult timp impreuna,ne impartaseam toate gandurile,stiam de ce fata ii place,ii dadeam sfaturi ce cadouri sa-i cumpere. Cu timpul am inceput sa simt mai mult si-mi facea rau orice discutie despre alte fete. Nu mai suportam. Si cand a plecat la facultate,in prima scrisoare i-am spus ceea ce simt. Am riscat. Dar i-am zis tot ce simteam,tot ceea ce imi facuse rau inainte, ca nu-l mai puteam vedea ca pe prietenul cel mai bun, ca nu imi mai doream acest lucru sau macar sa inceteze sa-mi povesteasca despre iubitele lui. Eram sigura ca nu-mi va mai raspunde, ca mi-am pierdut si prietenul si tot ce aveam. La cateva zile am primit raspunsul in care imi scria ca sunt o bleguta, ca el tine la mine de mult timp si ca tot a incercat sa ma provoace ca sa spun ceea ce simt. A fost o poveste frumoasa pe care nu o voi uita niciodata.
O scrisoare poate face multe. Daca nu te poti gandi la un cadou, poti incerca cu o scrisoare in care sa-i spui tot ceea ce simti pentru ea. Dar ti-am zis ca exista si riscul de a pierde ceea ce aveti acum. Gandeste-te bine si ia o decizie corecta si fata de tine si fata de ea.
Succes! happy

6 răspunsuri:
| Turok90 a răspuns:

Exact. Ea stie că tu ti la ea? Dacă nu, spune-i verde-n față. Dacă da, nu te merită. Dar dacă nu stie, si vrei să o impresionezi, fi natural, asta trebuie să iubească o fată la un baiat. Dacă e o fată destepta o să aprecieze si faptul că ai îndurat atâta ascultând-o vorbind de prietenul tău.

| FrozenSoul a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa inveti intai putina gramatica, ca degeaba-i scrii tu pe ursulet un mesaj... Fuge si ursuletul... waiting

| newname95 a răspuns:

Stii toti fraieri fac cadouri de genul aceasta. sincer fata este plictisita. happy

ex:
1- mergeti intr-un local unde se asculta un radio ( 21, kiss etc ) si da un sms la radio zi spune -i " pentru persoana de langa mine pe care o iubesc. liviu din buc ( ex).

2: sa ii faci o inima din lumari in fata geamului happy

- incearca ceva diferit happy ceva iesit din comun.

| KeporLove a răspuns (pentru newname95):

Daca fac intr-un loc retras, o inimioara in zapada in care sa scriu "Te iubesc" sau ceva de genu ar merge? thinking