| Pixiedust0 a întrebat:

Am nevoie de niste pareri happy.
Baiatul pe care il plac de multa vreme a recunoscut ca s-a indragostit si el de mine. Asta a fost acum vreo doua zile, eram super fericita, stiind ca el nu mai are prietena si am putea fi impreuna, chiar daca el inca nu ma intrebase daca vreau.
Astazi mi s-au spulberat sperantele, deoarece l-am vazut sarutandu-se la scoala cu fosta prietena, se pare totusi ca actuala, chiar sub ochii mei, si cred ca si-a dat seama ca l-am vazut, insa tot a continuat.
Am fost foarte ranita, chiar nu mi-a venit sa cred, avand in vedere faptul ca il plac atat de tare si nu pot renunta. A mai avut si tupeul sa intre azi pe mine pe mess, dar l-am ignorat complet.
Eu nu stiu ce sa mai cred, ori ma place, ori e cu aia? M-a chemat si la el acasa. Credeti ca vrea numai sa profite de mine, ca-si bate joc? Mentionez ca este mai mare ca si mine cu vreo 3 ani.De ce m-a lasat sa-l vad cu fosta, sau mai bine zis actuala, daca ma place atat de mult, si vrea sa fim impreuna? Cum as putea sa-l uit, deoarece il plac foarte mult? Nu vreau sa-i cer explicatii deoarece il dispretuiesc enorm in momentul asta si nu vreau sa vorbesc cu el. Mi se face rau cand ma gandesc ca voi da ochii cu el, iar pe de-o parte voi fi atrasa de el, dar in acelasi timp il voi urî... Ce sa fac?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| 7hel3l4kR0s3 a răspuns:

E clar ca trebuie sa ai o discutie fata in fata cu el si sa ii spui ce simti si sa vezi daca si el simte la fel. Sau ai putea sa il castigi, adica sa ii dovedesti ca esti mai buna ca fosta lui prietena, asa poate sa intoarce la tine. Deci in concluzie la urmatorul contanct cu el (ori de care) lamureste situatzia. Bafta. big grin

3 răspunsuri:
| Deeee1998 a răspuns:

Nu vreau sa te fac sa renunti la visele tale.dar uneori trebuie sa fim mai realiste.cred ca respectivul nici nu stie ce vreawinking pune-l la incercare vezi ce face incearcal cu ajutorul unei bune prietene dea ta. sper ca te.am ajutat Funda?:X

| luca985 a răspuns:

Sa-ti zic un secret. Baiatul acela vrea o iubita ok?
Pentru asta isi incearca norocul la mai multe fete. Daca nu iti arata prin alt mod decat prin cuvintele "te plac " inseamna ca nu te place cu adevarat. Cat despre uitatul lui... Succes

| Daniel20111 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun
Dar asa se intampla La Baieti intr-o zii te indrogostesti de cineva in alta zii de altcineva
Cred ca ar trebui sa discuti cu el si sa-ti Spuna Chiar adevaru
Daca nu vrea
Sfatu meu IGNORAL