| dedesh a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi.sunt cu un baiat de 2ani si jumatate si ne intelegem perfect desi am avut certuri ca in orice cuplu.peste aproximativ2saptamani eu voi pleca in sua, la matusa mea pentru o luna si ceva.partea proasta e ca am vorbit cu el si nu e de acord sa plec.intai mi-a zis ca nu poate sta atat timp fara mine(desi i-am zis ca vom vorbi mereu)apoi mi-a zis ca daca plec inseamna ca renunt la el si se termina tot.il iubesc mult si stiu ca si el.va rog, nu stiu ce sa fac, cum sa-i spun.
nu vreau sa-l mint si m-am gandit ca cel mai bine e sa-l invit odata, la o iesire numai noi si sa-i zic, dar nu stiu cum.crying

Răspuns Câştigător
| alexa_4015 a răspuns:

Nu il minti zi ca vr sa vezi si u lumea si sa inteleaga.credema ca stiu cum e sa fie asa e bine dar asta e tb sa vezi si u lumea si pana la urma inca nu sunteti legati unul de altul zi si u lui ca daca te iubeste va accepta

2 răspunsuri:
| pau2009 a răspuns:

Pai daca-l iubesti nu pleca, ce-i asa important, mergeti impreuna undeva nu trebuie la mii de km

| katala a răspuns:

Cred ca daca il vei CONVINGE ca vei veni inapoi si nu vei avea nici o relatie acolo, totul va fi ok. Cred ca aici e problema : ii e teama ca te va pierde; poate ca bietul baiat te iubeste sincer. Depinde de tine cata putere de convingere ai. E pacat sa-l lasi cu inima indoita!